OSRAM poszerzył linię LEDguardian | MOTOFAKTOR

OSRAM poszerzył linię LEDguardian

person Adrian Januszkiewicz 26/07/2022

OSRAM stale poszerza portfolio produktów serii LEDguardian. Do latarki Saver Light Plus dołączyły światła ostrzegawcze Road Flare i lampa Truck Flare Signal TA19.

 

Usterka samochodu czy zdarzenie na drodze zdarzają się w najmniej spodziewanych momentach. Wyposażenie samochodu w trójkąt ostrzegawczy to oczywiście obowiązek, warto jednak rozważyć zaopatrzenie w dodatkowe akcesoria zwiększające widoczność i bezpieczeństwo na drodze w takich sytuacjach, zwłaszcza gdy doszło do nich po zmroku.

 

LEDguardian Road Flare to kompaktowe światło ostrzegawcze LED, które może być wykorzystywane w awaryjnych sytuacjach na drodze, a dzięki wbudowanej latarce pomoże także zmienić koło czy żarówkę. Wyposażony w 16 trwałych diod produkt ma trzy różne tryby pracy: światło pulsujące, światło ciągłe i funkcję latarki. Światło ostrzegawcze, które wytwarza pomarańczowy strumień świetlny 360°, jest widoczne z odległości nawet 240 m i ostrzega kierowców nadjeżdżających samochodów przed niebezpieczeństwem. Lampa ma antypoślizgową, odporną na zabrudzenia powierzchnię, a solidne wykonanie sprawia, że wytrzyma uderzenie spowodowane przez nadjeżdżający pojazd. LEDguardian Road Flare jest zasilana trzema bateriami AAA, a dzięki niewielkim rozmiarom (średnica 110 mm) zmieści się bez problemu w bagażniku.

 

 

 

Jeszcze mniejsze gabaryty ma lampa LEDguardian Road Flare Signal V16. Jej średnica to 83 mm, a główną funkcją jest emitowanie migającego, pomarańczowego światła. Dzięki wbudowanym w podstawę lampy magnesom, można ją łatwo przymocować do samochodu. Urządzenie składa się z 12 diod świecących światłem o temperaturze barwowej 2000 K, o łącznym strumieniu świetlnym 140 lm i jest zasilane baterią 9V.

 

 

Trzecia z lamp – LEDguardian Truck Flare Signal TA19 – jest przeznaczona przede wszystkim dla kierowców samochodów ciężarowych. Dlaczego? Otóż właśnie taką (lub podobną) lampę trzeba mieć w samochodzie o masie powyżej 3,5 tony podczas podróży przez Niemcy. Truck Flare spełnia wymagania niemieckiego prawa o ruchu drogowym (StVZO). Oznacza to, że m.in. zapewnia ona nieprzerwane działanie pomarańczowego światła migającego przez co najmniej 16 godzin. Lampa powinna być umieszczona obok trójkąta ostrzegawczego. Oprócz trybu migania można włączyć pomarańczowe światło na stałe lub używać lampy Truck Flare jako latarki. Dzięki klasie ochrony IP54 lampa OSRAM LEDguardian TRUCK FLARE Signal TA19 jest odporna na wnikanie wody i kurzu.

 

 

Źródło: OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).