OSRAM poszerza ofertę retrofitów LED | MOTOFAKTOR

OSRAM poszerza ofertę retrofitów LED

person Adrian Januszkiewicz 15/10/2021

Do retrofitów LEDriving HL OSRAM, dołączył niedawno zamiennik żarówki H1. Poszerzono też gamę akcesoriów, które umożliwią montaż retrofitów H7.

Podobnie jak wprowadzone wcześniej retrofity żarówek H4, H7, H11 i HB4, także nowość – zamiennik żarówki H1 świeci światłem o temperaturze barwowej 6000 K. Dzięki temu wszelkie przeszkody czy znaki drogowe są lepiej widoczne, co pozwala kierowcy szybciej reagować na sytuację na drodze.

 

Wszystkie retrofity rodziny OSRAM LEDriving HL mają kompaktowe rozmiary, dzięki czemu pasują do większości samochodów. Wszystkie produkty tej gamy mogą być stosowane w pojazdach z instalacją o napięciu 12 i 24 V, z wyjątkiem nowości – H1, która jest zaprojektowana wyłącznie do samochodów osobowych.

Retrofity LED rodziny OSRAM LEDriving HL

Kolejną podaną przez OSRAM zaletą retrofitów LEDriving jest bardzo długa trwałość, a producent udziela na nie 5-letniej gwarancji.

 

Rozszerzone portfolio źródeł światła oraz akcesoriów pozwala stosować je w jeszcze większej liczbie pojazdów niż do tej pory. W gamie pojawiły się cztery nowe adaptery do retrofitów H7, umożliwiające ich montaż w wielu modelach aut. Kolejną nowością jest układ Smart Canbus, który pozwala uniknąć błędów spalonej żarówki czy migotania. Należy pamiętać, że wciąż nie ma przepisów, umożliwiających stosowanie retrofitów LED zamiast żarówek w pojazdach poruszających się po drogach publicznych. Nie ma przeszkód, by korzystać z ich zalet np. w pojazdach typu off-road.

Adaptery OSRAM do retrofitów

Są jednak wyjątki – w Niemczech i Austrii dopuszczono stosowanie retrofitów LED w konkretnych modelach pojazdów retrofitów OSRAM Night Breaker LED. Dziś na liście aut, w których taką modyfikację można legalnie wykonać są między innymi: BMW serii 2, Alfa Romeo Giulietta, Audi A3, Volkswageny: Polo, Passat, Tiguan, Touran, Caddy, Crafter, a także Peugeot 308, Ford Mondeo czy Seat Ibiza, a od niedawna również pojazd ciężarowy MAN TGE. Lista tych pojazdów jest stale rozszerzana.

Układ OSRAM Smart Canbus

Źródło: OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).