Przygotuj akumulator do zimy | MOTOFAKTOR

Przygotuj akumulator do zimy

person Redakcja 17/10/2022

Firma OSRAM posiada w swojej ofercie profesjonalne urządzenia do sprawdzania kondycji akumulatorów i ich ładowania w postaci testera i trzech prostowników.

 

Kierowcy, którzy chcą przygotować samochód do zimy często kierują się do sprawdzonego warsztatu i mechanika, którego darzą zaufaniem. Choć często są to proste czynności, które można wykonać samodzielnie, w wielu przypadkach liczą na dobre rady i rekomendacje fachowców. W obu sytuacjach takie wskazówki mogą być znakomitym narzędziem do budowania relacji z klientami, zdobywania ich zaufania i lojalności, a pomoc w doborze praktycznych akcesoriów ułatwiających kierowcom bezproblemowe użytkowanie samochodu zimą zawsze pozostawi dobre wrażenie.

 

Firma OSRAM stale pracuje nad innowacyjnymi produktami dla warsztatów i profesjonalistów, zawodowo zajmujących się motoryzacją. Wśród nowości są urządzenia do sprawdzania kondycji akumulatorów i ich ładowania, dzięki którym mechanicy mogą szybko zweryfikować stan akumulatora i w razie potrzeby go naładować. Gama składa się z testera OSRAM BATTERYtest PRO i inteligentnych prostowników BATTERYcharge PRO.

 

Tester akumulatorów OSRAM BATTERYtest PRO pozwala przeprowadzić kompletny test kondycji akumulatora i układów elektrycznych w pojazdach z instalacjami 12 i 24 V, takich jak motocykle, samochody osobowe, dostawcze i pojazdy ciężarowe. Przy okazji kontroli stanu akumulatora, urządzenie zweryfikuje także alternator, rozrusznik i połączenie z masą. Wyniki można wydrukować za pomocą wbudowanej drukarki termicznej lub przenieść do komputera za pomocą karty SD. W zestawie jest pokrowiec ochronny do przechowywania i transportu urządzenia.

Tester akumulatorów OSRAM BATTERYtest PRO

Produkty OSRAM BATTERYcharge PRO to profesjonalne, inteligentne prostowniki, odpowiednie do szerokiej gamy typów akumulatorów do pojazdów 12 i 24 V. Zależnie od potrzeb można zdecydować się na urządzenie PRO 30A, PRO 50A lub PRO 60A. Liczby w nazwach oznaczają maksymalne natężenie prądu ładowania. Gama produktów OSRAM BATTERYcharge PRO nadaje się do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, litowych i akumulatorów w pojazdach z systemem start/stop. Od użytkownika zależy, jaki wybierze program pracy prostownika. Ładowanie może więc być powolne lub szybkie, zależnie od potrzeb. Nowe produkty sprawdzą się nie tylko w warsztatach, lecz także w salonach i innych miejscach, np. by podładować akumulator w eksponowanym aucie.

Inteligentny prostownik OSRAM BATTERYcharge PRO 30A

OSRAM BATTERYcharge PRO poza swoją podstawową funkcją, czyli ładowania akumulatorów mają także możliwość przeprowadzenia testu kondycji baterii i alternatora. Wszystkie urządzenia tej linii są wyposażone w czytelny wyświetlacz LCD i mają możliwość optymalizacji kondycji akumulatora. W przypadku baterii litowych cykl ładowania jest 7-stopniowy dla wszystkich prostowników BATTERYcharge PRO (poza PRO 30A, tu cykl jest 8-stopniowy), zaś pozostałe akumulatory są ładowane w cyklu 9-stopniowym (poza PRO 60A, gdzie cykl ma 3 stopnie).

Inteligentny prostownik OSRAM BATTERYcharge PRO 60A

OSRAM BATTERYcharge PRO mogą także pełnić funkcję zasilania podtrzymującego. Funkcja ta zapewnia stały prąd przy regulowanym napięciu do max 14,9 V. Urządzenie może być używane na przykład podczas diagnostyki usterek elektrycznych, która wymaga, aby system elektryczny był aktywny. Bez dodatkowego źródła zasilania akumulator zostałby rozładowany. OSRAM BATTERYcharge PRO jest więc jednostką wspierającą, działającą w zasadzie jak dodatkowy zasilacz.

 

Wszystkie urządzenia OSRAM BATTERYcharge PRO mają również regulację natężenia prądu ładowania, a producent udziela na nie 2-letniej gwarancji.

 

Dla profesjonalistów firma OSRAM opracowała także kompaktowy booster BatteryStart Pro 700. To profesjonalne urządzenie z baterią litowo-żelazowo-fosforanową o pojemności 78,6 Wh pozwoli bez problemu uruchomić silniki benzynowe o pojemności do 8 l oraz wysokoprężne do 6 l. Cechą zasługującą na szczególne wyróżnienie jest możliwość doładowania startera przy pomocy uruchomionego właśnie pojazdu. Wystarczy zostawić urządzenie podłączone na zaledwie 60 sekund do akumulatora, by booster naładował się ponownie do stanu wyjściowego.

Booster OSRAM BatteryStart Pro 700
Prostownik OSRAM BATTERYcharge OEBCS 906
Prostownik OSRAM BATTERYcharge OEBCS 906

Oferta prostowników OSRAM BATTERYcharge dla klientów indywidualnych składa się z urządzeń – OEBCS 901, 904, 906 i 908. Można nimi naładować akumulatory 6 i 12 V o pojemności nawet do 170 Ah, a także te o napięciu 24 V do 70 Ah (model 908). Jako nieliczne na rynku, prostowniki OSRAM ładują wszystkie typy akumulatorów, włączając litowo-jonowe. Urządzenia mają funkcje podtrzymania, które pomagają chronić akumulator przed rozładowaniem zimą lub podczas dłuższego postoju. Urządzenia mają także zabezpieczenie, które zapobiega uszkodzeniom instalacji elektrycznej samochodu przed skutkami odwrotnego podłączenia biegunów.

 

Gamę akcesoriów OSRAM do konserwacji akumulatorów uzupełniają jump startery. Dla profesjonalistów jest to wspomniany wyżej model Pro 700, a dla klientów końcowych pięć modeli o różnych parametrach. W zależności od modelu urządzenia są w stanie uruchomić silniki o pojemności nawet do 8 l (w przypadku silników benzynowych) oraz 4 l w przypadku Diesli.

 

Część boosterów może pełnić także funkcję power banku w trybie „fast charge”, umożliwiającą bardzo szybkie ładowanie. To, na co jeszcze warto zwrócić uwagę w ofercie dostępnych starterów to także szereg innych, przydatnych funkcji. Urządzenia wyposażono w gniazda USB, dzięki czemu mogą pełnić rolę powerbanku i ładować np. telefony komórkowe, aparaty, tablety itp. Część modeli ma także wbudowaną latarkę, co znacznie ułatwia podłączanie boostera w ciemnych miejscach czy po zmroku. Wszystkie boostery są bezpieczne w użytkowaniu, producent zastosował zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem biegunów, zwarciem i skokami napięcia.

 

O akcesoriach marki OSRAM do akumulatorów można przeczytać TUTAJ.

 

Źródło: OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).