OSRAM ma do wyboru coraz więcej retrofitów | MOTOFAKTOR

OSRAM ma do wyboru coraz więcej retrofitów

person Adrian Januszkiewicz 22/09/2022

Firma OSRAM poszerzyła ofertę retrofitów LED, w szczególności lamp LED do świateł mijania i drogowych pod nazwą LEDriving HL.

 

Najnowszą gamę LEDriving HL podzielono na trzy rodziny: Easy, Bright oraz Intense. Część produktów jest już dostępna na rynku, a następne mają być sukcesywnie wprowadzane jeszcze w tym roku.

 

Gama retrofitów LEDriving HL Easy to produkty, których montaż w samochodzie jest bardzo łatwy i nie są przy tym wymagane żadne adaptery ani dodatkowe akcesoria. Ich cechą charakterystyczną jest to, że trzonek i wymiary są identyczne jak tradycyjnych żarówek. Retrofity LEDriving HL Easy to kompaktowy zamiennik LED dla konwencjonalnych żarówek halogenowych w typach H7/H18, H4/H19 i H15. O to, by retrofity nie przegrzewały się w czasie pracy dbać ma wbudowany, szybki wentylator.

 

LEDriving HL Bright to szeroka gama produktów, są w niej retrofity zastępujące takie żarówki, jak: H1, H4/H19, H7/H18, H8/H9/H11/H16, HB3/H10/HIR1, HB4/HIR2 oraz H13. Zależnie od typu strumień świetlny waha się od 1100 do 1900 lumenów. Główna cecha, wyróżniająca tę gamę produktów to do +300% jaśniejsze światło w porównaniu z minimum homologacyjnym dla źródeł halogenowych. Dzięki dołączonemu w zestawie uniwersalnemu pierścieniowi mocującemu te zamienniki żarówek pasują do bardzo wielu reflektorów, zarówno świateł drogowych, jak i mijania. retrofity LEDriving HL Bright są objęte 4-letnią gwarancją.

 

Na szczycie są produkty LEDriving HL Intense – to źródła generujące najjaśniejsze światło spośród wszystkich lamp LED OSRAM. Te retrofity są dostępne w dwóch typach – H4/H19 i H7/H18. Wytwarzają światło jaśniejsze nawet do 350% w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R112. Strumień świetlny to aż 1350/1900 lumenów (dla świateł mijania i drogowych w przypadku typu H4/H19) i aż 2000 lm dla H7/H18. Produkty linii LEDriving HL Intense są objęte 5-letnią gwarancją.

 

Wszystkie produkty linii LEDriving HL, podobnie jak inne retrofity, mają czarne opakowania. By łatwiej było odróżnić poszczególne rodziny firma OSRAM wprowadziła dodatkowe oznaczenie w postaci symboli słońca – jeden to wyróżnik serii Easy, dwa – Bright, a trzy – Intense. Należy pamiętać, że retrofitów LEDriving HL nie można stosować w pojazdach, poruszających się po drogach publicznych. Nie ma za to przeszkód, by zakładać je np. w samochodach off-road.

 

Jak dotąd ograniczoną homologację drogową otrzymały retrofity linii Night Breaker LED, które można legalnie stosować w niektórych pojazdach m.in. w Niemczech, Austrii, Chorwacji.

 

Źródło: OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).