OSRAM LEDriving PX – specjalna linia lamp roboczych | MOTOFAKTOR

OSRAM LEDriving PX - specjalna linia lamp roboczych

person Redakcja 19/01/2023

Firma OSRAM wprowadziła właśnie do portfolio kilkanaście nowych opraw roboczych serii LEDriving PX.

 

Seria LEDriving PX to kompaktowe lampy, łączące w sobie wysoką wydajność świetlną z wszechstronnością zastosowań. Wszystko za sprawą systemu matrix, pozwalającego dopasować lampy do indywidualnych preferencji poprzez zestawienie pożądanego rozsyłu i strumienia świetlnego. W zależności od potrzeb, na jednym pojeździe może znajdować się nawet kilka opraw, które – umieszczone w kluczowych miejscach i dobrane pod kątem wymaganych parametrów – precyzyjnie doświetlą pożądane obszary. Kombinacji może być bardzo wiele, bo seria liczy kilkanaście produktów zarówno dla pojazdów z instalacją 12 V, jak i 24 V.

 

By jak najbardziej ułatwić dopasowanie oświetlenia do indywidualnych wymagań, oferta LEDriving PX została podzielona na cztery podkategorie. Kluczowym parametrem, rozróżniającym je od siebie, jest rozsył światła, tak istotny przy różnego rodzaju czynnościach:

 

  • „flood” – to najlepszy rozsył do oświetlenia dużego obszaru blisko pojazdu,
  • „spot” – dzięki wysoce skoncentrowanej wiązce światła zapewni skuteczne oświetlenie obszaru daleko od pojazdu,
  • „wide beam” o szerokim kącie wiązki światła oświetli obszar blisko pojazdu,
  • a „ultra wide beam” to oświetlenie bardzo dużego obszaru jak najbliżej pojazdu.

W każdej z kategorii profesjonaliści mają do wyboru cztery różne oprawy, każda o innym poziomie strumienia świetlnego – 1500 lm, 2500 lm, 3500 lm i 4500 lm. Jak łatwo policzyć rodzina LEDriving PX liczy zatem aż 16 różnych modeli, zapewniających perfekcyjne światło o chłodnobiałej barwie (6000 K) nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Dzięki temu obszar zastosowań jest bardzo szeroki – od ciężarówek i transporterów, przez pojazdy rolnicze, maszyny budowlane, aż po auta off-roadowe i wiele innych.

 

Lampy można mocować na trzy różne sposoby: montaż bezpośredni, elastyczny montaż standardowy i montaż do dużych obciążeń. Ten pierwszy umożliwia instalację dzięki istniejącym otworom na śruby z boku i dołu oprawy. Drugi, dzięki specjalnemu zestawowi montażowemu, pozwala przymocować oprawę przy użyciu jednej śruby centralnej, a trzeci – za pomocą dwóch śrub. Ponadto istnieje także możliwość podłączenia lampy bezpośrednio do źródła zasilania. Do tego celu producent oferuje specjalny, 3-metrowy kabel ze złączem DT.

Źródło: OSRAM

Wszystkie produkty serii PX są produkowane w Europie, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Lampom zostały przyznane najwyższe klasy ochrony IP6K8 oraz IP6K9K, CISPR 25 klasa 3/5 oraz certyfikat ECE R10, a oprócz tego zostały przetestowane i zatwierdzone w laboratorium symulacji środowiskowej z certyfikatem DIN EN ISO/IEC 17025 pod kątem ekstremalnych wpływów zewnętrznych, takich jak woda, kurz, uderzenia, temperatura, korozja i wibracje. Na wszystkie oprawy PX firma OSRAM udziela aż 5-letniej gwarancji.

 

Źródło: OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).