Osłona sprzęgła z łożyskiem ślizgowym od DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

Osłona sprzęgła z łożyskiem ślizgowym od DT Spare Parts

person Adrian Januszkiewicz 2/11/2018

Osłona sprzęgła jest zasadniczym elementem układu sprzęgła, który zapewnia rozłączne połączenie między silnikiem a układem napędowym, a ponadto służy do przenoszenia mocy.

Obok koła zamachowego i tarczy sprzęgła, jego osłona  tworzy układ cierny i jest przymocowana do koła zamachowego za pomocą połączenia śrubowego obudowy. W ten sposób osłona sprzęgła zapewnia przeniesienie momentu obrotowego silnika przez tarczę sprzęgła na wałek zębaty poprzez dociśnięcie tarczy sprzęgła do koła zamachowego. Ponadto osłona sprzęgła działa jako zabezpieczenie przeciążeniowe (na przykład błędy przełączania) dla całego układu napędowego. Zaciemnione łożysko ślizgowe jest elementem przekładni między obrotową osłoną sprzęgła na części silnika a nieruchomym układem siłownikowym na części skrzyni biegów.

Porady & Triki

Przede wszystkim należy sprawdzić stan i zużycie elementów sprzęgła. Tarcza sprzęgła i koło zamachowe muszą być kontrolowane pod względem płaskości, pęknięć i nacięć. W przypadku odchyleń należy dokonać przeglądu (np. szlifowania powierzchni) lub odnowić elementy.

 

Następnie należy nasmarować powierzchnie cierne, przymocować tarczę sprzęgła za pomocą sworznia montażowego, a następnie zainstalować osłonę sprzęgła z ustalonym momentem obrotowym. Tuleja prowadząca łożyska ślizgowego nie może być smarowana. W zależności od typu pojazdu konieczne jest  ustawienie luzu sprzęgła i kalibracji wartości zużycia w jednostce sterującej.

 

Link do produktu.

 

Struktura osłony sprzęgła:

 

  1. Osłona sprzęgła
  2. Łożysko ślizgowe
  3. Sprężyna talerzowa
  4. Obudowa

Źródło: DT Spare Parts

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).