Optymalizowanie kosztów tankowania z AS 24 Polska | MOTOFAKTOR

Optymalizowanie kosztów tankowania z AS 24 Polska

person Redakcja 19/04/2021

Dzięki usługom EUROVAT, AS 24 Polska pomaga swoim klientom zredukować koszty paliwa.

Pandemia koronawirusa ma duży wpływ na branżę transportową, niemniej eksperci AS 24 Polska przewidują, że w 2021 roku jest realna szansa na odrobienie strat względem ubiegłego roku. Dane z pierwszego kwartału br. wskazują jednak, że podaż usług transportowych nadal znajduje się poniżej popytu. Przewoźnicy jeżdżą mniej chętnie, za to mocniej negocjują stawki. Wpływ na to mają obostrzenia, które, w większości krajów Europy, ograniczyły działanie gospodarki, zmniejszając obroty do niezbędnego minimum.

Poza samą stawką, spory wpływ na opłacalność konkretnego frachtu ma również cena paliwa. W 2021 roku jesteśmy świadkami zmiany układu sił na europejskim rynku cen paliw. Wszystko przez korekty w akcyzach paliwowych oraz podatkach ekologicznych, jakie wprowadziły niektóre państwa europejskie. Filip Mikosz Manager ds. Rozwoju Biznesu oraz Sprzedaży w AS 24 Polska

 

Przewoźnicy już od dawna korzystają z możliwości odliczania podatku VAT za paliwo, jednak część podmiotów nadal ma niepełną wiedzę na temat korzyści z odliczenia akcyzy paliwowej. Skorzystanie z tej szansy pozwala wypracować nowe oszczędności dla firmy, a tym samym poprawić płynność finansową.

Pomagamy naszym klientom odnaleźć się w nowych regułach na rynku paliwowym. Przewoźnicy mogą odliczać od ceny paliwa nie tylko VAT, ale, w niektórych krajach, również podatek w formie akcyzy. Takie możliwości są korzystne dla wszystkich przewoźników z flotą pojazdów powyżej 7,5 tony DMC. Koszty związane z opłatami za paliwo stanowią bowiem znaczną część wszystkich wydatków firmy transportowej. Dlatego nasze usługi EUROVAT pozwalają zoptymalizować koszty związane z tankowniem. Filip Mikosz

 

Podstawą do skorzystania ze wszystkich możliwości odliczenia podatku VAT oraz podatku akcyzowego od oleju napędowego są karty AS 24 oraz AS 24 Eurotrafic.

 

W ramach usług EUROVAT, AS 24 proponuje swoim klientom różnorodne rozwiązania zapewniając wsparcie merytoryczne i wyręczając w skomplikowanych formalnościach. W przypadku serwisu zwrotu VAT w ofercie znajdziemy również usługę Activat, w przypadku której, klient opłaca faktury za paliwo w kwocie netto, co pozwala realnie zmniejszyć obciążenie finansowe firmy.

 

Możliwość odzyskania podatku akcyzowego dotyczy tankowań we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Belgii i Słowenii. We Francji, Hiszpanii i Włoszech można ubiegać się o zwrot akcyzy co trzy miesiące. W Belgii raz na rok lub pół roku. W Słowenii corocznie. Wymagania dotyczące dokumentów i formalności są skomplikowane, każdy kraj stosuje inne przepisy i ma inne wymagania.

 

Warto natomiast zainteresować się kwestią zwrotu akcyzy, bo podatek ten, w niektórych krajach stanowi nawet ok. 0,25 EUR ceny. Klienci AS 24 mają profesjonalne wsparcie i łatwy dostęp do najważniejszych informacji podatkowych od niedawna bowiem, funkcjonuje w Polsce zespół ekspertów EUROVAT. Odzyskiwanie podatków to duże oszczędności, ale również szereg formalności w różnych językach. EUROVAT przejmuje je, oferując klientom profesjonalne doradztwo oraz obsługę.

 

Współpraca z AS 24 Polska to dla przewoźników szansa na większe oszczędności i ograniczenie formalności. Wszystko za sprawą usług EUROVAT, a także przemyślanej strategii firmy.

 

Za pomocą kart paliwowych AS 24 i AS 24 Eurotrafic można zatankować olej napędowy i AdBlue. Kierowcy mają również możliwość dokonywania opłat drogowych.

 

Cenną informacją dla przewoźników i kierowców jest fakt, że transakcje na stacjach AS 24 realizowane są w środowisku zamkniętym, rejestrowane są elektronicznie, dając klientowi pełny przegląd i kontrolę nad wydatkami w czasie rzeczywistym. Karty AS 24 są zabezpieczone chipem, co uniemożliwia ich skopiowanie. Te elementy zapewniają bezpieczeństwo operacji i są odpowiedzią na narastające zjawisko kopiowania kart paliwowych.

 

Wszystkich przewoźników zainteresowanych optymalizacją kosztów paliwa w oparciu o realizowane przez nich trasy AS 24 zaprasza do kontaktu. Doradcy sieci w oparciu o przedstawione dane wskażą potencjalne możliwości.

 

Źródło: AS 24

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).