Oprogramowanie Bosch chroni życie | MOTOFAKTOR

Oprogramowanie Bosch chroni życie

person Adrian Januszkiewicz 12/04/2019

Około 15 dostawców aplikacji dociera do milionów użytkowników z rozwiązaniem Boscha ostrzegającym o pojeździe jadącym pod prąd.

Wbrew pozorom pojazdy jadące pod prąd to nie jest wcale rzadki widok. W samych Niemczech poprzez kanały informacji o ruchu drogowym wysyłanych jest codziennie około pięciu (a w ciągu roku blisko 2 000) powiadomień o kierowcach poruszających się w nieprawidłowym kierunku. Zaledwie kilka tysięcy linii kodu oprogramowania może uchronić ludzkie życie – Bosch demonstruje to za pomocą opartego na chmurze danych systemu ostrzegania przed pojazdami jadącymi pod prąd.

 

Ta, ratująca życie, usługa dostępna w chmurze nie tylko ostrzega kierowcę, który zmierza w złym kierunku, ale ostrzega także innych kierowców w strefie zagrożenia, wysyłając błyskawicznie powiadomienie typu push. Usługa ta dostępna jest w 13 krajach europejskich. Alarm informujący o jadących pod prąd pojazdach, zintegrowany w 2018 roku z aplikacjami radiowymi niemieckich nadawców Antenne Bayern i Rock Antenne, ma już 400 000 unikalnych użytkowników i jest na etapie rozwoju. Około 15 aplikacji nawigacyjnych, strumieniowych i radiowych ma teraz funkcję ostrzegania opracowaną przez firmę Bosch. Dzięki temu z usługi może korzystać kilka milionów ludzi w Europie – od Irlandii po Włochy i od Portugalii po Polskę.

Koniec z wypadkami drogowymi powodowanymi przez kierowców jadących pod prąd – to cel firmy Bosch. dr Markus Heyn członek zarządu Robert Bosch GmbH

 

Bosch opracował również moduł oprogramowania dla tego cyfrowego ratownika. Jedyny w swoim rodzaju na świecie, integruje alarm z systemami informacyjno-rozrywkowymi pojazdu.

Oprogramowanie ogarnia świat

Coraz więcej operatorów nawigacji, stacji radiowych i portali informacyjnych integruje w swoich aplikacjach opartą na chmurze funkcję powiadamiania o kierowcach jadących pod prąd opracowaną przez firmę Bosch, wysyłając tym samym cyfrowego “anioła stróża”, który zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo podczas każdej podróży. Dzięki 8 milionom pobrań i średnio milionowi aktywnych użytkowników miesięcznie, aplikacja do nawigacji Karta GPS, sprzedawana przez portugalski start-up NDrive, jest jedną z najpopularniejszych na świecie tego typu aplikacji na smatfony.

 

Ludzie w 140 krajach używają jej nie tylko do znalezienia najszybszej drogi do celu, ale także – dzięki funkcji Bosch i łączności w chmurze – jako alertu przed kierowcami poruszającymi się nieprawidłowo. Aplikacja radiowa i strumieniowa dostarczana przez bigFM, która ma ponad pół miliona unikalnych użytkowników, zawiera funkcję Bosch od stycznia 2019 r. Ponadto tę usługę oferują swoim użytkownikom Radioplayer.de, Radio FFN, Radio Regenbogen, Regenbogen 2, Radio RPR, TCS i BikerSOS oraz wiele innych aplikacji. Więcej partnerów czeka w blokach startowych, w tym twórcy aplikacji Focus Online, Calimoto i V-Navi na smartfony.

Chcemy rozpowszechnić ostrzeganie o kierowcach jadących pod prąd. Każda ofiara śmiertelna na drodze to o jedną za dużo. dr Markus Heyn

Oprogramowanie do inteligentnej łączności

Według statystyk, prawie co trzecia jazda pod prąd kończy się po przejechaniu zaledwie 500 metrów – w najgorszym przypadku śmiertelnie. W celu wykrycia pojazdu poruszającego się w nieprawidłowym kierunku, bazująca na chmurze funkcja porównuje rzeczywisty ruch pojazdu z dozwolonymi kierunkami jazdy. Informacje na temat kierunków są przechowywane w bazie danych, na stronie internetowej. Wystarczy, że kierowca otworzy aplikację w tle. W przypadku stwierdzenia niedopuszczalnych odchyleń, kierowca jest powiadamiany o swoim błędzie poprzez komunikat typu push. W tym samym czasie ostrzegani są także kierowcy pojazdów nadjeżdżających z przeciwka. Im więcej pojazdów jest połączonych z internetem, tym gęstsza jest niewidzialna sieć bezpieczeństwa i tym większa skuteczność ostrzeżeń.

 

W przyszłości Bosch wykorzysta nowy moduł oprogramowania, aby zintegrować funkcję ostrzegania bezpośrednio z systemami informacyjno-rozrywkowymi. Wówczas kierowca otrzyma w ciągu kilku sekund ostrzeżenie na centralnym wyświetlaczu. Bosch prowadzi rozmowy z wieloma producentami samochodów, którzy chcą oferować funkcję powiadamiania o kierowcach jadących pod prąd jako standardowe wyposażenie.

 

Źródło: Bosch

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).