Opony zimowe Nokian Hakkapeliitta 10 | MOTOFAKTOR

Opony zimowe Nokian Hakkapeliitta 10

person Adrian Januszkiewicz 29/01/2021

W ofercie opon zimowych Nokian Tyres pojawiła się linia Hakkapeliitta 10 oferująca wysokiej klasy bezpieczeństwo.

Nowe opony Nokian Hakkapeliitta 10 do samochodów osobowych oraz Nokian Hakkapeliitta 10 SUV do SUV-ów i crossoverów mają zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa w decydujących sytuacjach. Ta flagowa rodzina zimowych opon z kolcami nie tylko ma dawać znakomitą przyczepność na drodze zimą oraz komfort jazdy, ale przy tym jest też proekologiczna. Szczególną nowością wśród tych produktów oferujących bezpieczeństwo nowej generacji jest Nokian Hakkapeliitta 10 EV — specjalna wersja do pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Nokian Tyres po raz pierwszy wprowadza też model przeznaczony specjalnie na rynek rosyjski: Nokian Hakkapeliitta 10p.

 

Opony Nokian Hakkapeliitta 10 są przeznaczone do komfortowej i łatwej jazdy w trudnych warunkach panujących na Północy. Wysoką przyczepność produkty z nowej rodziny zawdzięczać mają nowoczesnej metodzie kolcowania Nokian Tyres, rygorystycznym testom i nieustającym pracom badawczym. Specjalna technologia podwójnego kolcowania zapewniać ma maksymalne bezpieczeństwo na lodzie i śniegu, ponieważ środkowe kolce mają poprawiać przyczepność podczas przyspieszania i hamowania, a kolce na barkach opony maksymalizować przyczepność podczas skrętów i zmiany pasa ruchu.

Najważniejszą cechą bezpieczeństwa opony z kolcami jest jej wydajność na lodzie. Zmiana pasa na autostradzie czy włączanie się do intensywnego ruchu z oblodzonego skrzyżowania bywają trudnym wyzwaniem. Równie niebezpieczna jest gołoledź. Zgodnie z naszym podejściem do rozwoju produktów nowe opony Nokian Hakkapeliitta 10 maksymalizują bezpieczeństwo w każdych warunkach drogowych i zapewniają kontrolę oraz niezawodność w całym zakresie przyczepności. Naszą misją jest zapewnianie klientom bezpiecznej i przewidywalnej jazdy każdego dnia zimy. Olli Seppälä dyrektor Działu Badawczo-Rozwojowego Nokian Tyres

 

Nowa rodzina Nokian Hakkapeliitta 10 obejmuje wszechstronny wybór ponad 140 produktów. Dostępne w rozmiarach od 14 do 22 cali opony Nokian Hakkapeliitta 10 są oferowane w kategorii prędkości T (190 km/h). Większość produktów ma oznaczenie XL wskazujące najwyższe możliwe obciążenie w tym rozmiarze. Opony Nokian Hakkapeliitta 10 będą dostępne w sprzedaży jesienią 2021 r. Przeznaczone są głównie na rynki skandynawskie, rosyjski i północnoamerykańskie.

 

Źródło: Nokian Tyres

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).