Opony Yokohama Geolandar w nowym Mitsubishi Outlander | MOTOFAKTOR

Opony Yokohama Geolandar w nowym Mitsubishi Outlander

person Adrian Januszkiewicz 20/01/2022

Yokohama Rubber dostarcza opony Geolandar X-CV jako oryginalne wyposażenie do nowego modelu SUV-a Mitsubishi Outlander.

Japoński producent opon zaczął dostarczać opony Geolandar X-CV do benzynowych modeli Outlandera w lipcu 2021 r., a do modeli PHEV w listopadzie 2021 roku. SUV-y Mitsubishi są wyposażone w opony Geolandar X-CV (wzór nr G99B) w rozmiarze 235/60R18 103H. Opony te pomagać mają w uzyskaniu lepszej zwrotności Outlandera, zapewniać mu wysoką stabilność kierowania, a także obniżone opory toczenia. Nowo zoptymalizowany wzór bieżnika przyczyniać ma się także do zmniejszenia zużycia paliwa. Dzięki takiej charakterystyce opony Yokohama dodatkowo zwiększać mają korzyści dla środowiska płynące z użytkowania pojazdów hybrydowych typu plug-in.

 

Geolandar jest globalną marką opon do SUV-ów i pickupów firmy Yokohama Rubber. Japoński producent przyspiesza poszerzanie asortymentu tej marki, aby sprostać coraz bardziej zróżnicowanym potrzebom rynku. Opona dostarczana do Outlanderów jest oparta na wcześniej opracowanym modelu Geolandar X-CV sprzedawanym na rynku opon na wymianę. Model X-CV to autostradowe opony terenowe opracowane dla wyczynowych crossoverów/SUV-ów, które w ostatnich latach zaczęły coraz bardziej skupiać się na zapewnieniu jak najlepszych osiągów nie rezygnując z dużych prędkości oraz zwrotności.

 

Mitsubishi Outlander PHEV pojawił się na rynku w 2013 roku jako pierwszy na świecie hybrydowy SUV typu Plug-In. W 2019 r. osiągnął sprzedaż na poziomie 200 000 pojazdów i jest najlepiej sprzedającym się na świecie hybrydowym samochodem SUV typu Plug-In.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).