Opony Pirelli w supersamochodach Porsche | MOTOFAKTOR

Opony Pirelli w supersamochodach Porsche

Za sprawą wieloletniej współpracy Porsche i Pirelli modele 911 GT3 i 911 GT3 RS zostaną wyposażone w opony P Zero Corsa, P Zero Trofeo RS (dla GT3 RS) i P Zero Trofeo R (dla GT3).

Współpraca Pirelli i Porsche zaowocowała stworzeniem czterech sportowych opon dla kultowego modelu 911 producenta ze Stuttgartu. Dla Porsche 911 GT3 RS dostępne są P Zero Trofeo RS i P Zero Corsa, natomiast dla 911 GT3P Zero Trofeo R i P Zero Corsa. Opony te zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić bezpieczną i satysfakcjonującą jazdę zarówno na drodze, jak i na torze. P Zero Trofeo RS, będący najbardziej wydajnym produktem w gamie Pirelli, został uznany przez niemiecki magazyn „Auto Bild Sportscars”, po przeprowadzeniu testów w Porsche 911 GT3 RS, za najlepszą legalną oponę typu semi-slick do jazdy po torze.

Porsche 911 GT3 RS

Opona Pirelli P Zero Trofeo RS w Porsche 911 GT3 RS, Fot. Enrico Schiavi
Fot. Enrico Schiavi

Porsche 911 GT3 RS stawia przed producentem opon kilka technicznych wyzwań. Opony muszą nie tylko poprawić osiągi samochodu na drodze, ale także sprostać wymaganiom samochodów wyścigowych, charakteryzujących się ekstremalną aerodynamiką i lekkością pojazdu. Aby sprostać tym wymaganiom, firma Pirelli opracowała dwie specjalne opony – P Zero Trofeo RS i P Zero Corsa, obie w rozmiarze 275/35R20 z przodu i 335/30R21 z tyłu. P Zero Trofeo RS została stworzona z myślą o osiągach na torze, podczas gdy P Zero Corsa bardziej sprawdza się na drodze publicznej. Dzięki swojej wzmocnionej strukturze i zoptymalizowanej konstrukcji bieżnika, opony te zapewniać mają kierowcom nie tylko wyjątkową przyczepność i odporność na wysokie obciążenia aerodynamiczne, ale także pewność i bezpieczeństwo jazdy zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Porsche 911 GT3

P Zero Trofeo R dla Porsche 911 GT3 korzysta z zaawansowanych technologii i procesów, które wywodzą się z świata wyścigów samochodowych. Ta opona stale ewoluuje, osiągając swoją szczytową formę w najnowszej wersji stworzonej specjalnie dla Porsche. Jest ona również podstawą dla P Zero Trofeo RS, które są używane w 911 GT3 RS. Opony P Zero Trofeo R i P Zero Corsa, dedykowane do Porsche 911 GT3, są dostępne w rozmiarach 255/35R20 i 315/30R21.

Źródło: Pirelli

Zdjęcie główne: Fabio Principe

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).