Opony Pirelli P Zero Trofeo R w Lamborghini Urus Performante | MOTOFAKTOR

Pirelli opracowało opony linii P Zero Trofeo R dla SUV-a Lamborghini Urus Performante i sprawdziło ich możliwości w podjeździe na Pikes Peak.

 

 

Pirelli P Zero Trofeo R wyznaczyły nową granicę, pokonując legendarny Pikes Peak International Hill Climb na Lamborghini Urus Performante w rekordowym czasie dla swojej kategorii. Ta sama opona została wybrana przez Lamborghini jako oryginalne wyposażenie najnowszej wersji swojego super SUV-a.

 

Od rynkowego debiutu model Urus był już homologowany sześcioma wariantami opon Pirelli: oponami P Zero w rozmiarach 21, 22 i 23 cali, zaprojektowanymi z myślą o zapewnieniu wysokich osiągów na drodze; 22-calowymi P Zero Corsa do zabawy na torze; a także 21-calowymi Scorpion Zero All Season i 22-calowymi Scorpion Winter do bezpiecznej jazdy w każdym terenie i przy niskich temperaturach. Dołączyła do nich właśnie 22-calowa P Zero Trofeo R: najbardziej zorientowana na osiągi opona Pirelli przeznaczona specjalnie na tor, ale posiadająca homologację drogową.

 

To pierwszy przypadek w historii firmy Pirelli, gdy dostosowała ona P Zero Trofeo R do potrzeb współczesnych SUV-ów. Najnowsza ewolucyjna opona do Lamborghini Urus Performante jest w stanie zaoferować wysokie osiągi w szerszym zakresie warunków i temperatur niż standardowe P Zero Trofeo R. Nowa opona jest również w stanie pokonać najbardziej znane odcinki dróg w sportach motorowych, takie jak legendarny tor Pikes Peak Hill Climb w Kolorado. Za kierownicą Urusa Performante usiadł Simone Faggioli – wielokrotny mistrz wyścigów górskich i kierowca testowy Pirelli – osiągając czas 10 min 32,064 sek., i bijąc tym samym poprzedni rekord klasy, który został ustanowiony w 2018 r. i wynosił 10 min 49,902 sek.

Lamborghini Urus Performante na oponach Pirelli P Zero Trofeo R pobiło rekord podjazdu na Pikes Peak dla swojej kategorii

Podobnie jak wszystkie opony dla Lamborghini, P Zero Trofeo R powstała w wyniku ścisłej współpracy Pirelli i Lamborghini, której początki sięgają 1963 r. Partnerstwo technologiczne, które łączy obie firmy, opiera się na filozofii „Perfect Fit” – strategii, w której Pirelli opracowuje opony na zamówienie do każdego samochodu wyprodukowanego przez producentów Premium i Prestige, z którymi współpracuje. Wszystkie Lamborghini mogą być wyposażone w opony Pirelli stworzone z myślą o specyficznych cechach każdego modelu, zarówno jako oryginalne wyposażenie, jak i na rynek aftermarketowy.

 

Pirelli i Lamborghini mają również wspólną historię w rywalizacji, która sięga ponad 30 lat: od debiutu opon Scorpion w LM002, który startował w Rajdzie Paryż-Dakar w 1988 r., aż do obecnego cyklu GT World Challenge Europe, gdzie Pirelli jest wyłącznym dostawcą ogumienia, a zespoły Lamborghini znajdują się w ścisłej czołówce startującej stawki.

 

Źródło: Pirelli

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).