Specjalne opony Pirelli w jubileuszowym Audi | MOTOFAKTOR

Specjalne opony Pirelli w jubileuszowym Audi

Pirelli wyposażyło jubileuszową edycję Audi RS4 Avant w swoje inteligentne opony. Ikoniczny model niemieckiej marki obchodzi w tym roku swoje 25-lecie.

  • W oryginalnym wyposażeniu jubileuszowego Audi RS4 Avant znajdą się opony Pirelli P Zero Corsa, jednak klienci otrzymają także zestaw opon P Zero Trofeo RS połączonych z systemem Pirelli Track Adrenaline
  • System Pirelli Track Adrenaline działa jak „wirtualny inżynier” zarządzający oponami podczas jazdy na torze. Składają się na niego opony z czujnikami połączonymi z aplikacją
  • Od momentu pojawienia się na rynku modelu RS4 Pirelli dostarcza do niego ogumienie nieprzerwanie od 25 lat
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora 
  • Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

Pirelli jest jedynym partnerem Audi Sport w dostarczaniu opon do specjalnej edycji Audi RS4 Avant z okazji 25-lecia modelu. Edycja ta oferuje dwie opcje opon: Pirelli P Zero Corsa jako standardowe i specjalny zestaw torowy z oponami Pirelli P Zero Trofeo RS z technologią Cyber i systemem Pirelli Track Adrenaline, wszystkie w rozmiarze 275/30R20.

P Zero Corsa to opona UHP, stworzona do jazdy sportowej i inspirowana technologiami wyścigowymi Pirelli. Zastosowanie jej w modelu Audi RS4 Avant edition 25 years ma zapewnić wysoką trakcję, komfort i bezpieczeństwo na suchym, jak i na mokrym asfalcie.

Stabilność, wytrzymałość na obciążenia, przyczepność i niezmienny charakter na torze to cechy nowej opony P Zero Trofeo RS, homologowanej do użytku na drodze semi-slick, stworzonej przez Pirelli dla maksymalnej wydajności. Dedykowane opony P Zero Trofeo RS do Audi RS4 Avant edition 25 years wyposażone są w czujniki Pirelli Cyber, które monitorują stan opon i warunki drogowe, przekazując informacje kierowcy za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej. Elementy te, wraz z precyzyjnym modułem GPS, tworzą system Track Adrenaline, pełniący rolę „cyfrowego inżyniera” podczas jazdy na torze. Dzięki cyfrowemu manometrowi kierowcy mogą dostosować ustawienia przed wyruszeniem w trasę, a następnie podczas sesji rejestrowane są informacje z czujników, dane telemetryczne i lokalizacja GPS, służące do analizy czasów okrążeń i wyznaczania idealnej linii jazdy. Po zakończeniu sesji kierowcy mogą przeglądać zgromadzone dane w aplikacji, co pozwala na poprawę techniki i wyników na torze.

Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie mają możliwość korzystania z funkcji „podglądu na żywo”, która działa podobnie do radia zespołowego w Formule 1, przekazując szybkie i konkretne komunikaty, np. dotyczące konieczności rozgrzania opon czy konieczności zjazdu do boksu.

Nowe opony i zestaw Track Adrenaline dla Audi RS4 Avant edition 25 years to nowy etap współpracy między Pirelli i Audi w zakresie linii RS. Wśród wielu modeli, które korzystały z tej wspólnej pracy, jest pierwsze Audi RS4 wprowadzone na rynek 25 lat temu, wyposażone pierwotnie w opony z rodziny P Zero. Warto również wspomnieć o RS4 Competition, dla którego Pirelli jest jedynym dostawcą oryginalnego wyposażenia, a także o RSQ8 i RS3, które ustanowiły rekordy na torze Nürburgring w 2019 i 2021 roku. Aktualnie Pirelli oferuje 36 homologacji opon letnich, zimowych i torowych dla modeli RS marki Audi.

Źródło: Pirelli

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).