Opony Pirelli P Zero Corsa w Porsche Cayenne Turbo GT | MOTOFAKTOR

Opony Pirelli P Zero Corsa w Porsche Cayenne Turbo GT

Pirelli opracowało ogumienie P Zero Corsa na potrzeby oryginalnego wyposażenia najnowszego modelu Porsche Cayenne Turbo GT.

Model Porsche Cayenne Turbo GT został wyposażony w opony P Zero Corsa w rozmiarze 285/35ZR22 XL (106 Y) NO z przodu i 315/30ZR22 XL (107 Y) NO z tyłu. Opony posiadają oznaczenie homologacyjne NO, które wskazuje na ich opracowanie dedykowane marce Porsche.

 

Opony P Zero Corsa opracowano we współpracy z najlepszymi globalnymi producentami samochodów wyczynowych – wszystko po to, by zapewnić doskonałe wrażenia z jazdy na każdej nawierzchni. Struktura i mieszanka bieżnika gwarantować mają optymalne prowadzenie w każdych warunkach oraz wysoką przyczepność i hamowanie zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Dzięki dwuskładnikowej mieszance i asymetrycznej konstrukcji bieżnika, opony zapewniać mają odpowiednią równowagę między prędkością a przyczepnością, a także wysoką odporność na duże obciążenia energetyczne generowane przez samochody wyczynowe, w których są montowane. Wyraziste bloki na barku opony i rowek środkowy umożliwiać mają wysokie osiągi podczas pokonywania zakrętów, jednocześnie utrzymując samochód na właściwym torze.

 

Opony Pirelli P Zero Corsa są dostępne w ponad 30 rozmiarach, od 19 do 22 cali. Wszystkie oznakowane zostały symbolami najbardziej prestiżowych producentów samochodów na świecie, co podkreśla szczególny związek między samochodem a zamontowaną w nim oponą. Opracowany zgodnie z filozofią „Perfect Fit” firmy Pirelli, model P Zero Corsa zapewniać ma wysokie sportowe osiągi, najlepsze właściwości jezdne i doskonałą kontrolę oraz poczucie bezpośredniego połączenia z kierownicą. Aby poprawić wewnętrzny komfort akustyczny, niektóre rozmiary P Zero Corsa zostały wyposażone w system redukcji hałasu (PNCS) firmy Pirelli. Składa się na niego zamontowany w oponie materiał wygłuszający pochłaniający wibracje powietrza, a tym samym zmniejszający hałas generowany podczas jazdy.

 

Źródło: Pirelli

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).