Opony Pirelli Elect nagrodzone na gali HEVEA w Hiszpanii | MOTOFAKTOR

Opony Pirelli Elect nagrodzone na gali Hevea w Hiszpanii

person Adrian Januszkiewicz 13/04/2022

Pakiet technologiczny opon Pirelli Elect zdobył nagrodę za "Najlepszą innowację technologiczną 2021" podczas III edycji gali Hevea.

Nagroda ta przyznawana jest w oparciu o głosowanie blisko 12 tysięcy profesjonalistów z branży motoryzacyjnej, w których skład wchodzą pracownicy sektora opon i części dla rynku motoryzacyjnego.

Charakterystyka opon Pirelli Elect

Opony Elect zostały opracowane przez Pirelli we współpracy z wiodącymi producentami samochodów, w odpowiedzi na specyficzne wymagania technologiczne stawiane przez pojazdy elektryczne i hybrydowe typu plug-in. Zaprezentowane po raz pierwszy podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 r., opony Elect mają zapewniać szereg udogodnień, w tym m.in.: niski opór toczenia zwiększający zasięg, ograniczony hałas drogowy pozwalający na komfortowe podróżowanie oraz natychmiastową przyczepność pozwalającą na optymalne wykorzystanie potężnego momentu obrotowego. Wzmocniona konstrukcja opon pozwalać ma na właściwy rozkład masy cięższych samochodów zasilanych bateriami. Pirelli Elect stanowią oryginalne wyposażenie najnowszych modeli samochodów zelektryfikowanych, takich jak Porsche Taycan (pierwszy samochód, w którym zastosowano opony z oznaczeniem Elect) oraz Ford Mustang Mach-E GT.

Nagroda Hevea za najlepszą innowację technologiczną stanowi kolejne potwierdzenie zaangażowania firmy Pirelli w opracowywanie produktów najwyższej jakości i zaawansowaniu technologicznym. W grudniu 2021 roku nagrodę za „Postęp w bezpieczeństwie” dla Pirelli przyznał hiszpański magazyn „Car and Driver” za innowacyjne rozwiązania na rzecz bezpieczeństwa zastosowane w oponie Cinturato All Season SF2. Brytyjski magazyn „evo” wybrał z kolei opony P Zero jako najlepszą oponę o ultra-wysokich osiągach 2021 roku.

 

Znajdujemy się w punkcie zwrotnym dla całego sektora motoryzacyjnego. Otrzymana nagroda potwierdza, że innowacyjne technologie stanowią klucz do rozwoju na stale ewoluującym rynku. Jest to również potwierdzenie powszechnego uznania, które Pirelli Elect otrzymuje na rynku od producentów samochodów, którzy cenią naszą wiedzę i doświadczenie w zakresie zwiększania zalet nowoczesnych pojazdów zelektryfikowanych – powiedział Pierangelo Misani, wiceprezes Pirelli ds. badań i rozwoju technologii Cyber.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).