Opony motocyklowe Avon Tyres w zasobach Goodyear | MOTOFAKTOR

Opony motocyklowe Avon Tyres w zasobach Goodyear

Goodyear wzmacnia swoją europejską ofertę o opony motocyklowe marki Avon Tyres. Będą one oferowane w portfolio koncernu obok produktów Dunlopa.

 

Nowa oferta Avon obejmuje oponę Cobra Chrome do motocykli typu cruiser i custom, a także popularny model Roadrider MKII, która dodatkowo wzmacnia już silną ofertę Dunlopa do motocykli sportowych.

 

Ponadto Avon będzie nadal produkować model hypersportowy 3D SUPERSPORT, sportowe opony turystyczne Spirit ST i Streetrunner, Trailrider i Trekrider do zastosowań terenowych, klasyczne wzory Safety Mileage MKII i Speedmaster MKII oraz Viper Stryke do skuterów. Flagowe produkty tej marki w połączeniu z szeroką gamą opon Dunlop stanowią silną ofertę partnerską na rynku.

 

Marki Dunlop i Avon mają wspaniałą historię i ekscytującą przyszłość przed sobą. Ich gamy są wysoce komplementarne i znacząco zróżnicowane, co daje nam możliwość oferowania motocyklistom szerszego wyboru opon w ramach jednego z najmłodszych portfeli produktów w branży. W kolejnych latach planujemy wdrożenie nowych linii opon oraz modernizacje technologii – wyjaśnił Ben Hoge, General Manager Motorcycle Goodyear w Europie.

 

Długoterminowa strategia Goodyeara dla dwóch słynnych marek opon motocyklowych wiąże się z dalszym rozwojem centrum doskonalenia opon motocyklowych w Montlucon we Francji, gdzie obecnie powstaje wiele produktów klasy premium z gamy Dunlop, w tym m.in. opony wyścigowe dostarczane do mistrzostw świata Moto2 i Długodystansowych Mistrzostw Świata FIM (EWC).

 

Marka Avon dołączyła do rodziny Goodyeara w 2022 roku, a włączenie opon motocyklowych do oferty to kolejny etap rozwoju portfolio Goodyeara, gdzie marka Avon pozostanie też obecna w segmencie opon do pojazdów osobowych.

 

Źródło: Goodyear

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).