Opony letnie Laufenn od Hanokook wchodzą na rynek | MOTOFAKTOR

Opony letnie Laufenn od Hanokook wchodzą na rynek

person Adrian Januszkiewicz 19/02/2020

Nowa gama opon letnich Hankook Laufenn będzie dostępna na rynku europejskim od wiosny 2020 r.

Grupą docelową dla opon Laufenn przeznaczonych do samochodów osobowych i SUV są w szczególności osoby zwracające uwagę na cenę, a jednocześnie na jakość, i obejmą wszystkie powszechnie stosowane rozmiary.

 

Nowy model Laufenn S FIT EQ+ dla segmentu samochodów sportowych cechuje się zaawansowanym asymetrycznym wzorem bieżnika Hydro-Flow, który wraz z czterema prostymi rowkami głównymi i zoptymalizowanym układem klocków bieżnika ma skutecznie ograniczać zjawisko aquaplaningu.

 

Zastosowanie ulepszonej mieszanki gumowej drugiej generacji z dodatkiem krzemionki ma powodować ponadto znaczne skrócenia drogi hamowania, zwłaszcza na mokrych drogach. Opona S FIT EQ+, dzięki mostkom łączącym klocki bieżnika, ma zapewniać większą sztywność żeber oraz optymalne osiągi i dobrą stabilność prowadzenia nawet przy wyższych prędkościach .

 

Nowy model Laufenn G FIT EQ+, zaprojektowany specjalnie dla segmentu turystycznego, podobnie jak jego poprzednik posiada czterożebrowy bieżnik, który ma zapewniać płynną, wygodną podróż w szerokim zakresie warunków drogowych. Rowki bieżnika o zmiennej głębokości mają powodować szybkie odprowadzanie wody, a wraz z nacięciami poprzecznymi żebra wewnętrznego poprawiają przyczepność na mokrych nawierzchniach.

 

Podobną rolę w Laufenn G FIT EQ+ pełni także nowa mieszanka zastosowana w bieżniku. Specjalna warstwa gumowej bazy poniżej bieżnika ma pomagać zmniejszyć opór toczenia i zwiększać oszczędność paliwa. Zoptymalizowany kształt obszaru kontaktu opony z nawierzchnią ma zapobiegać nieregularnemu zużyciu poprzez równomierne rozłożenie ciężaru na całej szerokości bieżnika. Klocki bieżnika o różnej sztywności w zależności od położenia, minimalizują drgania i hałas, dzięki czemu uzyskuje się większy komfort jazdy.

 

Źródło: Hankook

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).