Opony Hankook wygrywają w testach opon letnich "Auto Bild" | MOTOFAKTOR

Opony Hankook wygrywają w testach opon letnich

person Adrian Januszkiewicz 12/04/2022

Hankook w opublikowanych niedawno niezależnych testach opon letnich europejskich mediów branżowych przekonał ekspertów swoimi oponami Ventus.

I tak model Ventus S1 evo 3 SUV w testowanym rozmiarze 18 cali został wyróżniony przez „Auto Bild Allrad” jako „zwycięzca testu” i otrzymał ocenę „wzorowy”. Werdykt redakcji został podjęty na podstawie najlepszych właściwości jezdnych w terenie i na suchych nawierzchniach (Auto Bild Allrad, 4/2022). Również poza utwardzoną drogą wariant SUV flagowego modelu UHP (Ultra High Performance) okazuje się dobrym wyborem: dobra trakcja na luźnym żwirze i błotnistym terenie (4/2022).

 

Nasza firma na całym świecie jest synonimem innowacyjnych i zorientowanych na przyszłość opon. Dlatego też niezmiernie cieszę się z wyróżnień od licznych europejskich mediów branżowych dla produktów z rodziny Ventus. Wyniki po raz kolejny pokazują, że opony Hankook to dobry wybór dla naszych klientów – mówi Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe.

Ventus S1 evo 3 i Ventus S1 evo 3 SUV są wyposażone między innymi w wysoce wytrzymały rdzeń stopki, który w połączeniu ze wzmocnioną ścianką boczną ma gwarantować nie tylko sportowo-dynamiczne prowadzenie, ale także wysoką stabilność jazdy, stabilność kierunkową i precyzję kierowania, zwłaszcza przy dużych prędkościach. W szczególności skoncentrowano się na dalszych ulepszeniach w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni oraz prowadzenia i precyzji kierowania. Wielu renomowanych producentów samochodów używa tych opon jako oryginalnego wyposażenia swoich topowych modeli. „Auto motor und sport” potwierdza bardzo krótką drogę hamowania na mokrym asfalcie, w dużej mierze pewne i przewidywalne zachowanie na mokrych zakrętach oraz pewność przy nagłych manewrach omijania (auto motor und sport, 3/2022).

 

Nowy model Ventus Prime 4 w porównaniu ze swoim poprzednikiem Ventus Prime 3 zachwyca jeszcze bardziej ulepszonymi właściwościami w praktycznie wszystkich istotnych aspektach. Prowadzenie i opór toczenia nowej generacji High Performance od Hankook zostały dodatkowo zoptymalizowane. Inżynierom Hankook udało się również zwiększyć przebieg o przeszło jedną piątą w porównaniu do poprzednika, Ventus Prime 3. Decyduje o tym „High Mileage Compound Technology”. W swoim wielkim teście opon letnich „Auto Bild” opisuje Ventus Prime 4 słowami nowy markowy produkt z doskonałym prowadzeniem na suchej i mokrej nawierzchni, krótka droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni oraz długi prognozowany przebieg (Auto Bild, 10 marca 2022 r.).

 

Ventus S1 evo Z jako opona Ultra Ultra High Performance wyznacza nową erę w ofercie najbardziej zaawansowanych produktów firmy. Opracowana z myślą o wymagających supersportowych samochodach, które potrzebują dodatkowej przyczepności i prowadzenia bocznego, opona Ventus S1 evo Z w kwestii trwałości i bezpieczeństwa nie uznaje kompromisów. Model jest już stosowany jako oryginalne wyposażenie pojazdów BMW X3 M, BMW X4 M, Porsche Panamera i limitowanego Mini John Cooper Works GP. Do produkcji tych opon firma Hankook wykorzystała nowo opracowaną mieszankę wzbogaconą krzemionką, a wulkanizacja jest przeprowadzana w wyjątkowo łagodny sposób w niskiej temperaturze. „Sport Auto” określa profil jako dynamiczny i sportowy, a także naprawdę bezpieczny podczas jazdy na mokrej nawierzchni dzięki bardzo dobrej ochronie przed aquaplaningiem (sport auto, 4/2022).

 

Źródło: Hankook

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).