Opony Hankook w nowym Porsche Panamera | MOTOFAKTOR

Opony Hankook w nowym Porsche Panamera

person Adrian Januszkiewicz 17/09/2021

Hankook wyposaży najnowszą wersję Porsche Panamera w opony Hankook Ventus S1 evo Z w wariantach 19 i 20 cali.

W zależności od modelu lub na życzenie klienta, opony Ventus S1 evo Z na zamówienie są sprzedawane w rozmiarach 265/45 ZR19 105Y XL ND0 na oś przednią i 295/40 ZR19 108Y XL ND0 na oś tylną lub 275/40 ZR20 (106Y) XL ND0 z przodu i 315/35 ZR20 (110Y) XL ND0 z tyłu. Oprócz testów homologacyjnych, które są zwyczajowe dla tej kategorii pojazdów, opony mieszane stosowane w Porsche Panamera zostały również gruntownie przetestowane przy maksymalnej prędkości na legendarnym niemieckim torze wyścigowym Nürburgring Nordschleife, znanym jako “Zielone Piekło”.

Porsche Panamera to czteroosobowy samochód sportowy o wysokich osiągach i wyjątkowym komforcie. W związku z tym bardzo się cieszymy, że jako pierwsi wyposażyliśmy ten model, ponieważ jest to dowód tego, że nasze produkty są niezwykle konkurencyjne nawet w najbardziej tej wymagającej kategorii pojazdów. Firma Hankook opracowuje już dodatkowe opony do przyszłych modeli Porsche. Sanghoon Lee prezes Hankook Tire Europe

 

Hankook Ventus S1 evo Z zostały opracowane specjalnie dla pojazdów wysokiej klasy, które są szczególnie wymagające w kwestii opon, dlatego model jest wyposażony w aramidowy materiał kompozytowy z dwuwarstwową osnową. Pozwalać ma to na uniknięcie odkształceń, które w przeciwnym razie prowadziłyby do niepożądanego wzrostu obwodu toczenia, tym samym powodując mniej precyzyjne zachowanie podczas jazdy przy dużych prędkościach, pomimo możliwego wydzielania ciepła, które może wystąpić podczas intensywnego użytkowania.

 

Włókna aramidowe są bardzo odporne na ciepło i charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz dobrymi właściwościami tłumiącymi przy niewielkiej wadze w stosunku do ich rozmiaru. Stal o wysokiej wytrzymałości w obszarze opasań i stopki zapewniać ma nowemu bieżnikowi Hankook dodatkową stabilność. W połączeniu ze wzmocnioną ścianą boczną ma zapewniać stabilność na prostych odcinkach i precyzję kierowania przy dużych i maksymalnych prędkościach, a także sportowe, dynamiczne prowadzenie.

Nasz nowy model Ventus S1 evo Z został specjalnie opracowany, aby zapewnić wysokie osiągi samochodów sportowych najwyższej kategorii w różnych warunkach. Te opony wspierają doskonalą dynamikę i komfort Porsche Panamera, pozwalając zarówno kierowcy, jak i pasażerom podróżować tak komfortowo, jak to tylko możliwe. Klaus Krause szef Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju Hankook

 

Kolejnym priorytetem podczas opracowywania Ventus S1 evo Z była wysoka przyczepność w różnych warunkach pogodowych. Zastosowana mieszanka bieżnika została “zapożyczona” z opon dla samochodów wyścigowych, aby zapewnić optymalną interakcję między wypełniaczami, krzemionką i żywicami naturalnymi.

 

Ponadto mieszanka zawiera najnowszą generację funkcjonalnie zaprojektowanych polimerów, które zapewniać mają niezmiennie wysoką przyczepność w szerokim zakresie zastosowań. Technologia mieszanek stosowana w produkcji wywodzi się również z rozwoju opon wyścigowych firmy Hankook, gdzie nakłady produkcji oraz serie materiałów są mniejsze. Są one przetwarzane przez znacznie dłuższe okresy czasu w sposób, który chroni materiały użyte w mieszance.

 

Jak zwykle w przypadku opon, szczególnie sportowych, Hankook Ventus S1 evo Z wykorzystuje również asymetryczny wzór bieżnika, z naciskiem na szczególnie sportowe osiągi. Ułożenie poszczególnych klocków bieżnika względem siebie zostało opracowane tak, aby zapewnić ich optymalną sztywność w różnych sytuacjach na drodze. Trzy główne rowki umieszczone w wewnętrznej części bieżnika zapewniać mają szybkie odprowadzanie wody na mokrej nawierzchni.

 

Ponadto szczególną uwagę zwrócono na zewnętrzną stronę bieżnika opony, gdzie znacznie zwiększony stosunek powierzchni bieżnika do szerokości opony uwzględnia wymagania dotyczące wysokiej wydajności na zakrętach i precyzyjnego prowadzenia bocznego, zwłaszcza podczas sportowej jazdy na suchej nawierzchni.

 

Nowe opony Hankook Ventus S1 evo Z są obecnie używane jako oryginalne wyposażenie przez wiodących producentów samochodów w przeważającej mierze sportowych i będą dostępne w 15 rozmiarach od 19 do 21 cali, z szerokościami bieżnika od 225 do 315 mm, profilach od 45 do 30 serii. W nadchodzącym roku dodatkowe rozmiary uzupełnić mają ofertę, szczególnie dla pojazdów wysokiej klasy.

 

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).