Opony Goodyear w Audi e-tron GT i RS e-tron GT | MOTOFAKTOR

Opony Goodyear w Audi e-tron GT i RS e-tron GT

person Adrian Januszkiewicz 8/04/2021

Goodyear wyposaży w pełni elektryczne Audi e-tron GT i RS e-tron GT w opony Eagle F1 Asymmetric 5.

Audi po raz kolejny zwróciło się do Goodyear z prośbą o wyposażenie jednego ze swoich flagowych pojazdów elektrycznych we wszechstronne opony o mocnych osiągach. SUV-y Audi e-tron są fabrycznie wyposażane w opony amerykańskiego producenta od 2019 roku. Teraz, nowa generacja gran turismo Audi e-tron GT będzie zaopatrzona w 21-calowe opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5.

Opona Eagle F1 Asymmetric 5 została wprowadzona na rynek w 2019 r. i wykorzystuje najnowsze technologie Goodyear. Jest idealnie dostosowana do wymagań pojazdu o wysokich osiągach i zrównoważonym charakterze, takiego jak Audi e-tron GT. Hans Vrijsen dyrektor zarządzający ds. oryginalnego wyposażenia Goodyear w regionie EMEA

Audi e-tron GT to pojazd elektryczny łączący w sobie sportowy charakter, wygodę i zrównoważony rozwój. Dzięki silnikom elektrycznym umieszczonym po jednym na każdą oś, najbardziej sportowa wersja RS e-tron GT o mocy 475 kW (646 PS) rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy. W połączeniu z elektrycznym napędem quattro na wszystkie koła, cały dostępny moment obrotowy jest natychmiast przekazywany na cztery koła.

Moc i osiągi Audi e-tron GT wymagają takiej opony, jak Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, aby kierowcy mogli w pełni cieszyć się wrażeniami z jazdy. Hans Vrijsen

 

Projektując Eagle F1 Asymmetric 5 Goodyear wykorzystał innowacyjne technologie, aby znacznie poprawić hamowanie na mokrej nawierzchni i sterowność na suchej drodze, bez kompromisów w zakresie komfortu jazdy i hałasu.

 

W celu optymalizacji osiągów Goodyear skupił się na zmniejszeniu ugięcia rzeźby bieżnika podczas przenoszenia sił poprzecznych. W ten sposób osiągnięto stabilne i  precyzyjne wchodzenie w zakręt, większą przyczepność oraz skuteczne i czyste przyspieszanie, co ma przekładać się na lepsze prowadzenie na suchej nawierzchni. Zwiększono również sprzężenie zwrotne w układzie kierowniczym, zapewniając bardziej komunikatywne i budzące zaufanie wrażenia z jazdy.

 

Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 będą montowane w obu wersjach Audi e-tron GT w rozmiarach 265/35 R21 na przedniej osi i 305/30 R21 na tylnej.

Goodyear z dumą kontynuuje współpracę z Audi, jednym z czołowych producentów w dziedzinie elektromobilności, a jednocześnie robi kolejny krok w kierunku rozwoju opon spełniających różnorodne wymagania pojazdów elektrycznych. Hans Vrijsen

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).