Opony Goodyear fabrycznie w Renault Mégane E-TECH Electric | MOTOFAKTOR

Renault wybrał serię opon Goodyear na wyposażenie fabryczne nowego Mégane E-TECH Electric.

Na wyposażenie fabryczne Mégane E-TECH Electric wybrano różne typy i rozmiary opon Goodyear. W segmencie opon letnich będą dostępne: Goodyear EfficientGrip Performance 2 w rozmiarze 195/60R18 oraz Goodyear EfficientGrip Performance, która została wybrana w większym rozmiarze 215/45R20 za sprawą bardzo niskich oporów toczenia, wynoszących 5,7 kg/t i precyzyjnego prowadzenia. W obu rozmiarach będzie dostępna również opona całoroczna Goodyear Vector 4Seasons Gen-3. Dzięki tak szerokiemu wyborowi około trzy czwarte samochodów Mégane E-TECH Electric zostanie fabrycznie wyposażonych w opony Goodyear.

 

Produkcja pojazdu ruszyła w listopadzie 2021 roku w centrum ElectriCity Renault w Douai na północy Francji, a dostawy rozpoczęły się w pierwszym kwartale 2022 roku. Samochód jest wyposażony w silnik elektryczny opracowany w ramach sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi. Jednostka napędowa waży zaledwie 145 kg i w zależności od specyfikacji wytwarza moc 96 kW (130 KM) lub 160 kW (218 KM).

 

Bateria tego samochodu jest najcieńsza na rynku. Mierzy zaledwie 110 mm, dzięki czemu ściśle przylega do platformy CMF-EV, obniżając całkowitą wysokość pojazdu. Jest dostępna w dwóch pojemnościach: 40 kWh dla zasięgu do 300 km (WLTP) lub 60 kWh dla 470 km.

 

Umowa na wyposażenie fabryczne Mégane E-TECH Electric oznacza kontynuację udanej współpracy Goodyeara z francuską marką. Amerykański producent dostarcza już opony EfficientGrip Performance jako wyposażenie fabryczne do Renault Captur oraz Eagle F1 Asymmetric 3 do Espace.

 

Opony Goodyear dedykowane do modelu Mégane E-TECH Electric noszą specjalne oznaczenie ‘R’ na ścianie bocznej, które potwierdza, że zostały one wybrane i zatwierdzone przez Renault. Na ich ścianie bocznej znajduje się też symbol Goodyear Electric Drive Technology (EDT) potwierdzający, że w produkcie zastosowano szereg rozwiązań technologicznych odpowiadających specyficznym wymaganiom danego producenta pojazdu elektrycznego.

 

Goodyear EfficientGrip Performance to opona letnia do samochodów elektrycznych, takich jak Mégane E-TECH, ponieważ łączy niskie opory toczenia, wysoką przyczepność na mokrej nawierzchni i krótszą drogę hamowania, co przekłada się na wyższą wydajność i sprawność. Model EfficientGrip Performance 2 idzie o krok dalej – wprowadzono w niej rozwiązania, które jeszcze bardziej wydłużają przebieg, a także skracają drogę hamowania. Z kolei opona całoroczna Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 została zaprojektowana tak, aby działać z maksymalną skutecznością przez cały rok, zapewniając doskonałe osiągi na mokrej, suchej i śnieżnej nawierzchni.

 

Opony EfficientGrip Performance i Vector 4Seasons to sprawdzone modele, które zyskały zaufanie czołowych producentów aut, dlatego cieszymy się, że Renault również wybrał je do nowego, ekscytującego Mégane E-TECH Electric. Wielu producentów wybiera opony Goodyear do swoich pojazdów elektrycznych. W 2021 r. ponad 80% naszych opon wybranych na wyposażenie fabryczne przeznaczonych było do samochodów elektrycznych lub hybrydowych. Będziemy nadal ściśle współpracować z czołowymi producentami, aby pomagać im w tworzeniu kolejnych generacji pojazdów elektrycznych, spalinowych i hybrydowych – powiedział Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający Goodyear ds. pierwszego wyposażenia w segmencie opon osobowych w regionie EMEA.

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).