Opony Dunlop w motocyklu BMW 1000 RR | MOTOFAKTOR

BMW wybrało oponę Dunlop SportSmart TT na oryginalne wyposażenie swojego nowego modelu S 1000 RR na sezon 2023.

 

 

Dla nowego modelu S 1000 RR homologowano opony Dunlop SportSmart TT w rozmiarze 120/70ZR17 na przód i dwóch rozmiarach na tył: 190/55ZR17 i 200/55ZR17.

 

Opracowaliśmy oponę SportSmart TT, aby zapewnić motocyklistom pewne i przyjemne prowadzenie na drodze oraz osiągi zbliżone do tych, jakie oferuje opona wyścigowa na torze. W ten sposób SportSmart TT doskonale uzupełnia filozofię nowego modelu BMW S 1000 RR, który nawiązuje do dziedzictwa i sukcesów BMW w sportach motorowych. Jesteśmy dumni, że BMW wybrało oponę Dunlop SportSmart TT na oryginalne wyposażenie tego ekscytującego i zmodernizowanego modelu – powiedział Miguel Morais, kierownik ds. oryginalnego wyposażenia w Dunlop Motorcycle w Europie.

 

Nowy model motocykla S 1000 RR posiada wiele nowoczesnych funkcji i plasuje się obok jeszcze bardziej zorientowanej na wyścigi maszyny M 1000 RR, która została wprowadzona na rynek w 2020 roku. Oba motocykle łączy ten sam element – opony Dunlop SportSmart TT jako wyposażenie fabryczne.

Motocykl BMW S 1000 RR

Technologie Dunlopa służą motocyklom BMW

Technologia NTEC RT pozwala obniżyć ciśnienie w tylnej oponie SportSmart TT na czas jazdy na torze. Zwiększa to powierzchnię styku opony z podłożem, co przekłada się na lepszą przyczepność. Z kolei bieżnik Speed Vent Tread ze specjalnym układem rowków, które otwierają się i zamykają, gdy opona obraca się, poprawia odprowadzanie ciepła. Z kolei w przedniej oponie zmieniono profil dynamicznej formy, zapewniając w ten sposób rzadką równowagę pomiędzy mniejszym wysiłkiem związanym z kierowaniem a optymalną przyczepnością na zakrętach. Przekłada się to na lepszą reakcję i poczucie pewności podczas hamowania oraz skręcania.

Tylna opona Dunlop SportSmart TT w motocyklu BMW S 1000 RR

Flagowe supermotocykle BMW rozwijane są według podobnej filozofii, co hypersportowe opony Dunlopa, takie jak SportSmart TT, które wykorzystują wiele tych samych technologii, co opony, które wygrały każdy tegoroczny wyścig indywidualny w ramach rywalizacji Isle of Man TT oraz dwie rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata FIM 2022. Co więcej, Petera Hickman jadąc BMW na oponach Dunlop wygrał wyścig Senior TT, a BMW World Endurance Team odniósł zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu SPA EWC Moto rozgrywanym w czerwcu, ścigając się na slickach Dunlop KR.

 

Źródło: Dunlop

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).