Opony Dunlop w motocyklach MX KTM i Husqvarna | MOTOFAKTOR

Opony Dunlop w motocyklach MX KTM i Husqvarna

person Adrian Januszkiewicz 10/07/2020

Opona Dunlop Geomax MX-33 została wybrana jako oryginalne wyposażenie wszystkich motocykli motocrossowych KTM i Husqvarna w sezonie 2021.

Opona Geomax MX-33 będzie montowana we wszystkich motocyklach KTM SX specyfikacji 2021, od flagowego modelu KTM 450 SX-F do lekkiej dwusuwowej wersji KTM 125 SX i jej serii sportowej. Z osiągów Geomax MX-33 skorzysta też pełna gama motocykli Husqvarna z 2021 roku, w tym na najwyższym poziomie model Husqvarna FC 450.

 

Dwaj wiodący producenci motocykli motocrossowych wybrali oponę Geomax MX-33 po szeroko zakrojonych badaniach, ze względu na jej wszechstronność i osiągi. Inżynierowie brytyjskiej marki zaprojektowali ten model do jazdy w miękkim, błotnistym i średnio trudnym terenie, ale z powodzeniem ma radzić sobie w jeszcze szerszym zakresie nawierzchni, dając zawodnikom przewagę w warunkach mieszanych oraz większe możliwości wykorzystania pełnych osiągów motocykla.

 

Opony Geomax MX-33 zostały opracowane w ścisłej współpracy z zawodnikami biorącymi udział w Mistrzostwach Świata FIM Motocross. Model na wyposażeniu KTM i Husqvarna 2021 jest identyczny z produktem, któremu zaufali najlepsi zawodnicy w MXGP na świecie.

 

Jego budowa charakteryzuje się cieńszym i dłuższym kształtem szczytu, co ma zapewniać większą stabilność i reaktywność w połączeniu z ulepszoną konstrukcją, która poprawia tłumienie wstrząsów i skuteczniej kontroluje odkształcenia opony. Dunlop potwierdził również skuteczność konstrukcji progresywnych bloków podczas jazdy w zakrętach w całej linii produktów Geomax, a MX-33 była pierwszą oponą w tej serii, która otrzymała tę technologię również z przodu, aby pomóc zawodnikom kontrolować poślizgi i wykorzystywać dodatkową przyczepność.

 

Geomax MX-33 zapewniła najlepszym zawodnikom mistrzostw szereg zwycięstw w wyścigach, stając się istotną częścią oferty motocrossowej Dunlop. Motocykle wyposażone w opony brytyjskiej marki wygrały pięć z ośmiu ostatnich wyścigów MXGP 2019 i wszystkie rundy tegorocznych Mistrzostw AMA Supercross, a także pomogły Courtney Duncan wywalczyć najwyższy tytuł w Mistrzostwach Świata FIM Kobiet w Motocrossie w zeszłym roku.

Jesteśmy bardzo dumni, że firmy KTM i Husqvarna wybrały Geomax MX-33 na oryginalne wyposażenie wszystkich swoich nowych serii motocrossowych 2021. Jest to dowód na niezrównaną wszechstronność tej opony, którą potwierdziła odgrywając ważną rolę w naszym sukcesie wyścigowym. Jesteśmy przekonani, że technologia zastosowana w modelu Geomax MX-33 pozwoli klientom firm KTM i Husqvarna w pełni cieszyć się motocyklami motocrossowymi w sezonie 2021 oraz uzyskiwać maksymalną przyczepność i kontrolę, tak jak robią to nasi światowej klasy zawodnicy motocrossowi. Miguel Morais dyrektor ds. pierwszego wyposażenia Dunlop Motorcycle EMEA

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).