Opony Continental w superautach Brabusa | MOTOFAKTOR

Opony Continental w superautach Brabusa

Continental wyposażył w opony SportContact 7 superauta Brabus ROCKET 1000 „1 of 25” i Brabus 930.

Brabus wyposaża dwa nowe superauta w opony SportContact 7 od Continental. Nie tylko Brabus 930, ale także najpotężniejszy jak dotąd samochód tunera, 1000-konny Brabus ROCKET 1000 „1 of 25”, będzie wyposażony w te opony. Stworzono je specjalnie z myślą o potrzebach entuzjastów sportowych jazd.

Brabus ROCKET 1000 „1 of 25”, Fot. Continental

Brabus ROCKET 1000 „1 of 25” bazuje na Mercedesie-AMG GT 63 S E Performance. Supersamochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,6 sekundy. Silnik V8 biturbo dysponuje maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 1820 Nm, który jest elektronicznie ograniczony do 1620 Nm w celu ochrony skrzyni biegów. Zapewnia to supersamochodowi prędkość maksymalną do elektronicznie ograniczonych 316 km/h. Ogumienie SportContact 7 umożliwia połączenie osiągów i bezpieczeństwa dzięki przeniesieniu mocy na koła z oponami w rozmiarze 275/35 ZR 21 na przedniej osi i 335/25 ZR 22 na tylnej osi. Są one zamontowane na specjalnie opracowanych felgach w nowej konstrukcji Brabus Monoblock P z mocowaniem typu central-locking.

Brabus 930, Fot. Continental

Bazą dla Brabusa 930 jest Mercedes-AMG S 63 E Performance. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,2 sekundy i ma limit prędkości elektronicznie ustawiony na 290 km/h. Po raz pierwszy w tym supercarze zastosowano 22-calowe felgi Brabus Monoblock ZM „PLATINUM EDITION”. Niemiecka firma zdecydowała się na opony SportContact 7 w rozmiarach 265/35 ZR 22 z przodu i 295/30 ZR 22 z tyłu, które pasują do stylu zaawansowanych technologicznie kół produkowanych przy użyciu skomplikowanego procesu kucia i obróbki CNC. Odznaczają się wklęsłym środkiem, czarnym wzorem pośrodku oraz 20 polerowanymi szprychami.

Opona Continental SportContact 7 wchodzi na rynek

Specjaliści z firm Continental i Brabus od ponad 25 lat ściśle współpracują, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i ekscytujące wrażenia z jazdy. Opona SportContact 7 zdobyła uznanie tunerów pojazdów i producentów samochodów ze względu na swoją wysoką jakość. Ponadto, opona sportowa odniosła sukcesy w niezależnych testach, takich jak test przeprowadzony przez niemiecki magazyn „Auto Bild Sportscars” w kwietniu 2024 r., gdzie została uznana za zwycięzcę w kategorii sportowej jazdy i otrzymała ocenę „wzorowy”.

Źródło: Continental

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).