Opony całoroczne Hankook najlepsze w teście "Auto Bild Allrad" | MOTOFAKTOR

Opony całoroczne Hankook najlepsze w teście "Auto Bild Allrad"

person Adrian Januszkiewicz 16/09/2021

Całoroczne opony Hankook Kinergy 4S 2 X do SUV-ów ogłoszono zwycięzcą testu w głównym teście opon "Auto Bild Allrad".

Liczba SUV-ów na drogach wciąż rośnie, podobnie jak ilość opon całorocznych, których udział na rynku wynosi obecnie już 20% według „Auto Bild Allrad”. Hankook zainwestował w badania i rozwój na wczesnym etapie, a bieżnik Kinergy 4S 2 na każdą pogodę do samochodów osobowych i Kinergy 4S 2 X do SUV-ów jest alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcą uniknąć konieczności corocznej wymiany opon.

 

Bezpieczeństwo jest priorytetem podczas opracowywania opon na każdą pogodę. Redakcja niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „Auto Bild Allrad” ogłosiła Hankook Kinergy 4S 2 X tegorocznym zwycięzcą całorocznego testu opon: To nie bajka – opony, które zapewniają bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych naprawdę istnieją!. Redakcja uznała, że zwycięski model Hankook jest wzorem w tej dziedzinie. (10/2021).

Cieszymy się, że Kinergy 4S 2 i wersja SUV, Kinergy 4S 2 X, przekonały sędziów w niezależnych testach przeprowadzonych przez europejskie media branżowe. Właściwości opony mówią same za siebie: Wzór bieżnika w kształcie litery V i najnowocześniejsza mieszanka bieżnika wykonana z naturalnych olejów zapewniają stabilne, bezpieczne prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni, precyzyjne kierowanie i wysoką odporność na akwaplanację. Klaus Krause szef Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju w Hankook

 

Hankook opracował opony całoroczne Kinergy 4S 2 i 4S 2 X do użytku w różnych warunków pogodowych. Kinergy 4S 2 i 4S 2 X, mają jeszcze bardziej zrównoważoną i spójną charakterystykę osiągów. Model oferuje alternatywę dla zapewnienia całorocznej mobilności zgodnie z prawem i jest szczególnie skuteczny w coraz bardziej nieprzewidywalnych warunkach pogodowych w Europie. Dzięki symbolowi alpejskiemu (3PMSF), który jest obowiązkowy dla opon zimowych w Europie od stycznia 2018 r., opona może być również używana przez cały rok w krajach, w których obowiązują wymagania dotyczące sezonowego lub stałego użytku opon zimowych.

 

Kinergy 4S 2 jest według zapewnień producenta bardzo wszechstronna, łącząc specyficzne letnie i zimowe cechy opony, bez uszczerbku dla utrzymania najlepszych osiągów w każdej temperaturze. Oferować ma wysoką niezawodność w mokrych, suchych i śnieżnych warunkach pogodowych, co ma być możliwe dzięki kierunkowemu bieżnikowi. Blokujące się klocki bieżnika w kształcie litery V mają zapewniać wystarczającą stabilność jazdy nawet w zimnych porach roku.

 

Uzupełniają je bardzo szerokie, dwustopniowe główne rowki drenażowe, pozwalające na optymalne odprowadzanie wody na boki nawet podczas ulewy. System drenażowy ma zapobiegać akwaplanacji, a także być w stanie odprowadzać błoto pośniegowe z bieżnika skuteczniej niż kiedykolwiek wcześniej. Właściwości te wspomagać ma mieszanka bieżnika, która jest wykonana z materiału łączącego w sobie krzemionkę oraz polimer o wysokiej gęstości, co ma zapewniać bardzo dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni dzięki odpowiedniej proporcji naturalnych olejów i żywic.

 

Źródło: Hankook

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).