Opony Bridgestone Ecopia H002 | MOTOFAKTOR

Opony Bridgestone Ecopia H002

person Adrian Januszkiewicz 29/10/2018

Bridgestone wprowadził na rynek najnowszej generacji paliwooszczędne opony Ecopia.

Paliwo, stanowiące 30% wszystkich wydatków, jest zdecydowanie największym kosztem operacyjnym dla flot dalekobieżnych. Co więcej, branża stoi dziś również w obliczu coraz większych wyzwań związanych z unijnymi przepisami dotyczącymi emisji CO2 oraz powtarzających się obaw o bezpieczeństwo ruchu drogowego, szczególnie przy złych warunkach pogodowych. Najnowsza generacja opon Bridgestone Ecopia została zaprojektowana z myślą o tego rodzaju codziennych wyzwaniach.

 

Jak mówi Bridgestone, opona Ecopia H002 osiąga najlepszą w klasie efektywność paliwową dzięki kombinacji europejskich klas A-A-A w odniesieniu do osi kierowanej, napędzanej i osi naczepy. Dzięki zastosowaniu nowych opon Ecopia na osiach kierowanych, napędzanych i osi naczepy, przeciętna flota dalekobieżna mogłaby zaoszczędzić ponad 200 tys. euro rocznie na kosztach paliwa i zmniejszyć emisję CO2 o 546 ton rocznie.

 

Poza korzyściami w zakresie efektywności paliwowej, najnowsza generacja opon Ecopia została również zaprojektowana tak, aby umożliwić jazdę ciężarówkom i zapewnić bezpieczeństwo kierowcom w bardzo trudnych warunkach. Opony te, jak zapewnia producent, oferują najlepszą w klasie przyczepność w deszczu, która przewyższa właściwości produktów wszystkich konkurentów, co zostało potwierdzone przez TÜV SÜD. Nowa Ecopia osiągnęła również znakomite wyniki dla przyczepności na mokrej nawierzchni, przy kombinacji europejskich klas B-B-B w odniesieniu do osi kierowanej, napędzanej i osi naczepy.

 

Nowa generacja opon Ecopia jest również w przygotowana na zimę, jako jedyna opona dla flot dalekobieżnych z oznaczeniami 3PMSF i M+S dostępna na wszystkie osie pojazdu. Oznacza to, że asortyment ten jest zgodny ze wszystkimi przepisami dla wyposażenia zimowego obowiązującego w całej Europie, dzięki czemu floty mogą cieszyć się wygodą i spokojem przez cały rok.

 

Nowa generacja opon Ecopia posiada również certyfikat TÜV SÜD przyznany w kategorii jakości i bezpieczeństwa. Osiągnięcie to dotyczy opon na każdą oś: kierowaną, napędzaną i osie naczepy.

Kompleksowe podejście firmy Bridgestone do oszczędności paliwa

Nowa Ecopia H002 została wprowadzona na rynek we wrześniu 2018 r. w rozmiarze 315/70R22,5 na osie kierowaną i napędzaną oraz 385/55R22.5 do naczep, przy czym do końca 2018 r. dostępne będą jeszcze cztery dodatkowe produkty. Pełna oferta, w tym seria 60”, zostanie uzupełniona w 2019 roku, aby objąć wszystkie główne rozmiary do ciężarówek dalekobieżnych.

 

Nowa gama opon Ecopia połączeniu z inteligentną gamą bieżników Bandag FuelTech, systemem monitorowania opon Tirematics oraz kompleksową usługą zarządzania oponami dla flot komercyjnych „Total Tyre Care“, może zapewnić spokój klientom, którzy oczekują obniżenia kosztów operacyjnych.

W Bridgestone, dzięki regularnym kontaktom i badaniom, rozległej i rozwijającej się sieci serwisowej oraz wiedzy uzyskanej dzięki naszym systemom zarządzania oponami „Total Tyre Care“, rozumiemy potrzeby flot lepiej niż ktokolwiek inny. W szybko zmieniającej się branży i świecie, floty coraz częściej poszukują efektywności, trwałości, bezpieczeństwa i wygody. Nowe opony Ecopia H002, współtworzone i przetestowane na ponad 14 milionach kilometrów przy współpracy z kluczowymi klientami flotowymi z całej Europy, umożliwią naszym klientom osiągnięcie wszystkich czterech założeń poprzez redukcję kosztów operacyjnych, redukcję emisji CO2 i zapewnienie stałych osiągów przez cały rok. Paolo Ferrari dyrektor generalny i prezes Bridgestone na region EMEA

 

Źródło: Bridgestone

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).