Oponeo z rekordem sprzedaży w roku 2019 | MOTOFAKTOR

Oponeo z rekordem sprzedaży w roku 2019

person Adrian Januszkiewicz 2/04/2020

W 2019 roku Grupa Oponeo.pl odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży oraz wolumenu sprzedanych opon i felg.

W 2019 roku Grupa umocniła markę Oponeo.pl na rynku sprzedaży opon i wypracowała 20,2 mln. zł zysku netto, czyli o 23,5% więcej niż w poprzednim roku.

 

Na wzrost wyniku netto miały wpływ przede wszystkim przychody ze sprzedaży, które wyniosły 962 mln zł wobec 843 tys. zł przychodów za 2018 rok. Na sprzedaż krajową przypadało 769,7 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 16,6%.

 

Udział przychodów krajowych w całości przychodów Grupy Oponeo.pl ze sprzedaży wyniósł 80%. Przychody z działalności zagranicznej wyniosły 192,3 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 5,3%.

 

Głównym elementem przychodów były przychody ze sprzedaży opon. Wyniosły one 876,8 mln zł i przedstawiały 91% całości przychodów ze sprzedaży Grupy. W całym 2019 roku Grupa Oponeo.pl wysłała do swoich klientów 3,7 mln opon, tj. o 11,3% więcej niż rok wcześniej. W Polsce sprzedaż, biorąc pod uwagę wolumen opon, zwiększyła się o 12,8%, natomiast za granicą o 3,1% w relacji do 2018 roku.

 

W 2019 roku z tytułu sprzedaży felg Grupa uzyskała 38,6 mln zł przychodów, czyli o 18,3% więcej niż w poprzednim roku.

 

Wzrosty sprzedaży zostały osiągnięte przez Grupę mimo kontynuacji trendu spadkowego na rynku opon w Polsce i w Europie. W skali całego kraju sprzedaż opon do samochodów osobowych w 2019 roku spadła o 8,1%, a w Europie o 2%

Działalności Grupy sprzyjał jednak dynamiczny rozwój rynku e-commerce. W 2019 roku obroty w handlu elektronicznym B2C w Europie wzrosły o 13,6% rok do roku. Dariusz Topolewski Prezes Zarządu Oponeo.pl SA

 

Jak wynika z raportu Gemius E-commerce w 2019 w Polsce łączna liczba internautów to 27,5 mln osób, aż 60% z nich kupuje w polskich e- sklepach, zaś 26% dokonuje zakupów przez zagraniczne kanały e-sprzedaży. Eksperci twierdzą, że wartość rynku e-commerce w Polsce w 2020 roku może sięgnąć nawet 70 mld zł.

 

W 2019 roku Oponeo.pl S.A. dokonała sprzedaży na rzecz Wirtualna Polska Media S.A. 5 mln akcji spółki AutoCentrum.pl S.A., co dodatnio wpłynęło na wynik finansowy.

 

Perspektywy na 2020 rok dla Grupy wiążą się z kontynuacją obranej strategii rozwoju w segmencie e-commerce poprzez poszerzanie portfolio produktowego, udoskonalanie procesów logistycznych i wdrażanie nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań informatycznych.

 

Źródło: Oponeo.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).