Opona Yokohama Geolandar X-CV już dostępna w Europie | MOTOFAKTOR

Opona Yokohama Geolandar X-CV już dostępna w Europie

person Adrian Januszkiewicz 22/03/2019

Yokohama wprowadza na rynek europejski model opon Highway Terrain Geolandar X-CV, przeznaczony dla samochodów typu SUV.

Geolandar X-CV G057 to nowy model opony H/T, opracowany w szczególności na potrzeby cieszących się coraz większą popularnością średnich i dużych samochodów typu crossover i SUV z nadwoziem samonośnym, dla których wyjątkowo istotne są odpowiednie parametry podczas dużych prędkości oraz wygoda prowadzenia. Zapewniając bezpieczeństwo, komfort, trwałość i wydajność zużycia paliwa, opony Geolandar X-CV posiadają również oznaczenie M+S. Oprócz tego wszystkie rozmiary opon posiadają indeks prędkości “W”, który potwierdza dopuszczenie ich do użytkowania przy prędkościach do 270 km/h. Opona będzie dostępna w 23 rozmiarach: od 255/55R18 109W XL do 275/40R22 108W XL.

Lepsze osiągi

Dla tego modelu opon opracowano specjalny, asymetryczny bieżnik, który posiada cztery szerokie, proste rowki i poprzeczne połączone lamele 2-3D. Takie połączenie wzoru i rzeźby bieżnika z wysokiej jakości mieszanką silikonową ma zapewniać bezpieczeństwo, trwałość, doskonałą skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni, odporność na ścieranie, jak również bardziej wydajne zużycie paliwa. Oprócz asymetrycznego wzoru bieżnika unikatowa struktura opony, łącząca w sobie sztywność i doskonałą trwałość, wzmacnia stabilność przy dużej prędkości, gwarantując poczucie komfortu podczas energicznej, długiej jazdy po autostradach. Sekwencyjne ułożenie bloków bieżnika ma pozwalać stłumić szum, co przekłoży się na cichą jazdę. Nowy model Geolandar X-CV w wielu aspektach przewyższa jakością inny, cieszący się uznaniem kierowców model YokohamyParada Spec-X (PA02). Nowy Geolandar ma o 8% wyższą skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni, lepszą o 3% stabilność prowadzenia, o 23% mniejszy poziom hałasu emitowanego na drodze oraz o 2% mniejszy poziom hałasu generowanego przez wzór bieżnika i 3% niższe opory toczenia.

Tylko dla SUV-ów i pickup-ów

Geolandar to globalna marka Yokohamy dla samochodów typu SUV i pickup-ów. Yokohama przyspiesza wprowadzanie nowych produktów w ramach tej linii, aby zaspokoić potrzeby, które w ciągu kilku ostatnich lat pojawiły się na rynku SUV-ów. Oprócz nowych modeli Geolandar X-CV G057 i Geolandar X-MT G005 (do jazdy w błotnistym terenie), występują także opony Geolandar A/T G015 do jazdy we wszystkich rodzajach terenów i w każdym sezonie, opony szosowe Geolandar H/T G056 dla średnich i dużych samochodów typu SUV, Geolandar SUV dla crossover-ów miejskich i małych/średnich SUV-ów, a także drugi model do jazdy w terenie błotnistym – Geolandar M/T G003.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).