Opona Yokohama BluEarth-GT AE51 | MOTOFAKTOR

Opona Yokohama BluEarth-GT AE51

person Adrian Januszkiewicz 4/06/2020

Model BluEarth-GT AE51 od Yokohamy został zaprojektowany tak, aby zgodnie ze swoją nazwą zapewniać mocne i stabilne osiągi nawet przy dużych prędkościach.

Opona BluEarth-GT AE51 pojawiła się w zeszłym roku jako pierwsze wyposażenie Toyoty Prius, Lexusa ES/IS/EX, Mazdy CX-30 czy też Mazdy 2 i 3. Od lata 2020 dostępna jest w Polsce w szerokiej sprzedaży i to aż w 66 rozmiarach: od 245/35R19 93W do 155/65R14 75H. Model BluEarth-GT AE51 został zaprojektowany specjalnie dla sedanów klasy średniej z segmentów C, D i E.

 

Aby zoptymalizować oszczędność paliwową oraz przyczepność na mokrej nawierzchni Japończycy zastosowali w modelu BluEarth-GT AE51 wiele rozwiązań, w tym unikalną technologię mieszania gumy – A.R.T. (Advanced Reaction Technology in Mixing). W porównaniu ze standardową technologią mieszania, znacząco poprawia ona dyspersję krzemionki i zwiększa obszar kontaktu opony z podłożem.

Wzór bieżnika

 • BluEarth-GT AE51 posiada asymetryczny wzór bieżnika o wysokiej sztywności, dostosowany do dynamicznej jazdy. Nacięcia na sztywnym wewnętrznym barku mają zapewniać płynność i komfort. Z kolei “ślepe” rowki na szerokim zewnętrznym barku zwiększać sztywność opony i stabilność prowadzenia.
 • 3 centralne żebra obwodowe mają  wspierać stabilność jazdy na prostej przy dużych prędkościach.
 • Rowek w kształcie błyskawicy ma zwiększać całkowitą powierzchnię zewnętrznej krawędzi przy jednoczesnym zachowaniu sztywności bloków bieżnika. Ma poprawiać przyczepność na mokrej nawierzchni, zwiększając obszar krawędzi, wypierającej wodę spod bieżnika.
 • Nacięcia przypominające ostrza japońskich mieczy mają zapewniać większą sztywność żeber. Bardziej równomierny nacisk podłoża na powierzchnię bieżnika ma przyczyniać się do zwiększenia całkowitego obszaru kontaktu opony z nawierzchnią.

Konstrukcja

 • Dwuwarstwowa konstrukcja bieżnika odpowiada za niskie spalanie i zwrotność BluEarth-GT AE51.
 • Sztywna konstrukcja z dwuwarstwowym karkasem ściany.
 • Obniżona waga.

Profil

 • Profil bieżnika – odpowiada za stabilność prowadzenia.
 • Profil ściany – zapobiega deformacjom i obniża wytwarzanie ciepła.

Zalety BluEarth-GT AE51

 • Wszechstronność
 • Niezawodna jazda przy dużych prędkościach
 • Większą przyczepność na mokrej nawierzchni
 • Oszczędność paliwowa
 • Nowoczesny design

 

BluEarth to globalna marka opon firmy YOKOHAMA, przyjazna dla środowiska, człowieka i społeczeństwa. Oprócz BluEarth-GT AE51, marka BluEarth obejmuje oszczędny pod względem zużycia paliwa BluEarth RV-02 do SUV-ów i miniwanów, BluEarth-Es ES32, standardową oponę oszczędzającą paliwo, a także 4S AW21, czy Van RY55. W przyszłym sezonie letnim na naszym rynku ma pojawić się także ekonomiczny model BluEarth-XT AE61 do wysokowydajnych miejskich SUV-ów.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).