Opona Pirelli P Zero uznana za najlepszą oponę wyczynową przez brytyjski magazyn Evo | MOTOFAKTOR

Opona Pirelli P Zero uznana za najlepszą oponę wyczynową przez brytyjski magazyn Evo

person Redakcja 28/08/2019

Opona Pirelli P Zero pokonała wszystkich wiodących konkurentów w teście opon zorganizowanym przez brytyjski magazyn Evo.

Magazyn Evo, którego hasło przewodnie to „dreszczyk emocji z jazdy”, został założony w 1998 roku i jest dystrybuowany w kilku międzynarodowych wydaniach. To obowiązkowa pozycja dla entuzjastów wyczynowych samochodów z całego świata.

 

Podczas testu opon letnich, eksperci magazynu Evo porównali najlepsze dostępne opony wyczynowe na rynku. Opona P Zero stanęła w szranki podczas serii prób z siedmioma innymi rozpoznawalnymi modelami wiodących producentów opon.

 

Przygotowane próby zostały zaprojektowane, tak by dały możliwość oceny kluczowych aspektów, takich jak prowadzenie, przyspieszenie i hamowanie w zróżnicowanych sytuacjach. Zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. W trakcie testu przeprowadzono obiektywne pomiary osiągów opon w kontrolowanym środowisku, jak i subiektywne oceny, podczas których wielu doświadczonych ekspertów magazynu Evo testowało opony, aby wypracować własne opinie i odczucia, podczas prowadzenia różnych modeli samochodów oraz poruszaniu się na zróżnicowanych nawierzchniach.

 

Pirelli P Zero została niekwestionowanym zwycięzcą testu ogólnego uzyskując znaczącą przewagę nad konkurencją. „Opona Pirelli osiągnęła co najmniej sześć najlepszych wyników, a jej zachowanie na mokrej nawierzchni było imponujące i zdecydowanie najbardziej przekonujące w teście subiektywnym”, napisano w magazynie Evo. “Wyznaczała najszybsze okrążenia na mokrej i suchej nawierzchni, a w trakcie jazdy, można było wyczuć jej rewelacyjną przyczepność.”

 

Test opon Evo został przeprowadzony przy użyciu najnowszego modelu P Zero w rozmiarze 18 cali. Jest to jedna z najpopularniejszych rozmiarówek w portfolio marki Pirelli. Profil ten trafi również do bolidów startujących w Mistrzostwach Świata FIA Formuły 1 już od 2021 roku. Rozmiary Pirelli P Zero zaczynają się od 18 cali i sięgają aż do 22 cali, co zapewnia pokrycie rynku najbardziej pożądanych supersamochodów i hipersamochodów na świecie.

 

Najlepszy wynik w testach Evo potwierdza kolejne ważne zwycięstwo w testach dla Pirelli z początku tego roku. Wtedy, opona P Zero została uznana za najlepszą z 11 opon letnich przez znaną niemiecką redakcję Auto Bild, która chwaliła jej: „doskonałe osiągi pozbawione słabych punktów”. Opony P Zero są obecnie wybierane przez ponad 50% producentów prestiżowych samochodów na całym świecie jako oryginalne wyposażenie. Oznacza to, że ponad połowa najbardziej pożądanych samochodów na świecie opuszcza fabryki na oponach Pirelli. Obecnie istnieje ponad 1100 homologacji P Zero.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).