Opona letnia Dębica Presto HP2 | MOTOFAKTOR

Opona letnia Dębica Presto HP2

person Adrian Januszkiewicz 23/04/2020

Dębica poszerza paletę letniego ogumienia o kolejny produkt, Presto HP2 z zupełnie nowym bieżnikiem i o udoskonalonej mieszance gumowej.

Następczyni modelu Presto HP wyróżnia się bardzo dobrym prowadzeniem na mokrych nawierzchniach, o czym świadczy ocena ‘B’ na unijnej etykiecie. Osiągnięto to dzięki zwiększeniu liczby rowków oraz dodatkowym krawędziom tnącym o różnych kształtach, które umieszczone są w blokach bieżnika. Taka konstrukcja ma ułatwiać odprowadzanie wody i zapewniać stabilność opony na mokrych nawierzchniach.

 

Presto HP2 została wykonana z gumowej mieszanki z domieszką krzemionki, która optymalizuje twardość opony i wpływa na skrócenie drogi hamowania oraz pewne zachowanie w trudnych warunkach. Ogumienie posiada asymetryczny bieżnik.

 

Inżynierowie wzięli na warsztat też poprawę parametrów determinujących oszczędność paliwa oraz dłuższe przebiegi. Zoptymalizowany wzór bieżnika i konstrukcja mają pozwalać na lepsze rozprowadzenie ciśnienia wewnątrz ogumienia, co powinno przełożyć się na zwiększoną trwałość i mniejsze opory toczenia.

Produkty marki Dębica od lat panują na polskich drogach. Użytkownicy doceniają ich wysoką jakość dostępną w atrakcyjnej cenie. Tegoroczna nowość oferuje pełen pakiet możliwości: wysokie osiągi, a przy tym pewność prowadzenia szczególnie na mokrej nawierzchni. To zasługa specjalnej mieszkanki bieżnika oraz konstrukcji – do szerokości 195 włącznie opona posiada cztery żebra, natomiast od szerokości 205 została wyposażona w pięć żeber. Svitlana Skachkova Consumer Brand Manager Goodyear Dunlop Tires Polska

 

Ogumienie dostępne jest na obręcze o średnicy od 15″ do 17″, w rozmiarach 185 –225 i profilu 65 – 55. Nowy model jest szczególnie polecany do miejskich samochodów klasy średniej.

 

Źródło: Dębica

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).