Opona Goodyear najlepsza w teście ADAC | MOTOFAKTOR

Opona Goodyear najlepsza w teście ADAC

Opona Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 zajęła I miejsce w teście opon całorocznych w rozmiarze 205/55R16 przeprowadzonym przez ADAC.

Niemieckie stowarzyszenie ADAC wspólnie z austriackim ÖAMTC i szwajcarskim TCS, przetestowało 16 modeli całorocznych w rozmiarze 205/55 R16 pod kątem bezpieczeństwa na śniegu, jazdy na mokrych i suchych nawierzchniach oraz równowagi środowiskowej.

Testerzy ADAC przyznali oponie Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 pierwsze miejsce w rankingu, podkreślając jej „wyważone” właściwości, brak „rażących słabości w żadnym obszarze” oraz doskonałe osiągi na mokrych i zimowych nawierzchniach. Decydującym czynnikiem okazała się świetna równowaga środowiskowa opon Goodyear, manifestująca się w wysokiej wydajności, niskim zużyciu oraz ponadprzeciętnym przewidywanym przebiegu.

Vector 4Seasons Gen-3 okazała się najlepsza pod kątem przebiegu, osiągając 67 000 km, czyli o 45,6% więcej niż ostatnia sklasyfikowana w tej kategorii opona.

„Kolejne sukcesy opony Goodyear w prestiżowych testach podkreślają nasze nieustanne zaangażowanie w rozwój przełomowych technologii. Jesteśmy szczególnie dumni, że opona Vector 4Seasons Gen-3 została pierwszą całoroczną oponą, która osiągnęła ogólną ocenę 'dobrą’ w teście ADAC, co odzwierciedla jej możliwości na suchych, mokrych i zaśnieżonych nawierzchniach oraz doskonały przebieg” – skomentował Ben Glesener, Regionalny Dyrektor Goodyear ds. Technologii w regionie EMEA.

Źródło: Goodyear

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).