Opona Dunlop RoadSmart IV najlepsza w teście "Motorrad" | MOTOFAKTOR

Opona Dunlop RoadSmart IV najlepsza w teście "Motorrad"

person Adrian Januszkiewicz 14/04/2022

Najnowsza opona Dunlop RoadSmart IV zwyciężyła w teście "Motorrad", który sprawdził zachowanie 6 marek w segmencie opon sportowo-turystycznych.

Eksperci „Motorrad” przeprowadzili wszechstronne badanie opon na drodze i torze na motocyklu BMW R1250RT. Opona Dunlop RoadSmart IV, wprowadzona na rynek kilka tygodni temu, uzyskała najwyższą ocenę w 12 z 15 kategorii, w tym w teście sterowności na mokrej nawierzchni.

 

W czasie deszczu opona zapewnia fenomenalne osiągi. Duża rezerwa przyczepności na mokrym asfalcie jest odczuwalna od pierwszego metra również na zakrętach. Daje to motocykliście niezwykle dużą pewność siebie – stwierdzili eksperci „Motorrad” w podsumowaniu osiągów opony RoadSmart IV.

Testerzy byli równie entuzjastycznie nastawieni do osiągów produktu Dunlop na drogach krajowych: Opona ta wyróżnia się doskonałą stabilnością na prostej drodze, a sprzężenie zwrotne również jest na bardzo wysokim poziomie. Do testu wykorzystano oponę RoadSmart IV w wersji GT, której konstrukcja okazała się idealnie dopasowana do BMW: Dunlop przekonuje również bardzo stabilną wersją GT, wykazującą się imponującą precyzją prowadzenia. W sumie urzeka doskonałymi, zrównoważonymi osiągami na mokrej i suchej nawierzchni.

 

Ten wynik RoadSmart IV podkreśla nasz cel, jakim jest zapewnienie idealnej równowagi pomiędzy znakomitymi osiągami na suchej nawierzchni a wyjątkową przyczepnością na mokrej, neutralnym i stabilnym prowadzeniem oraz utrzymaniem niezmiennych osiągów nawet po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów – powiedział Jean-Luc Faure, Motorcycle Road and Race Product Development Manager w Dunlop Europe.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).