Opona Continental UltraContact NXT wyróżniona | MOTOFAKTOR

Opona Continental UltraContact NXT wyróżniona

Opona Continental UltraContact NXT zdobywa nagrodę German Award for Sustainability Projects 2024

Jury German Award for Sustainability Projects uznało oponę Continental UltraContact NXT za jeden z najlepszych projektów pod kątem zrównoważonego rozwoju w Niemczech. Dzięki udziałowi do 65% materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy ISCC PLUS, jest to jak dotąd najbardziej zrównoważone ogumienie marki.

Opona UltraContact NXT zdobyła już kilka nagród od momentu wprowadzenia na rynek, w tym nagrodę Sustainability Award podczas Swiss Automotive Show Innovation Awards 2023, International Design Award 2023 i German Innovation Award 2024.

Cieszymy się z otrzymania tej prestiżowej nagrody. Potwierdza ona nasze zaangażowanie w opracowywanie zrównoważonych rozwiązań dla mobilności przyszłości. UltraContact NXT to pierwsza seryjnie produkowana opona do samochodów osobowych z tak dużym udziałem zrównoważonych materiałów. Będziemy nadal opracowywać innowacyjne produkty i technologie, które przyczynią się do zrównoważonego rozwoju w branży motoryzacyjnej” – mówi Maria Hanczuch, Head of Program Management Private Mobility Tires w Continental.

Wszystkie dostępne rozmiary opony UltraContact NXT osiągają najwyższą ocenę na etykiecie UE („A”) w zakresie oporów toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego. Opona UltraContact NXT łączy w sobie maksymalne bezpieczeństwo i osiągi ze szczególnie wysokim udziałem surowców odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy. Continental dąży do tego, aby do 2030 roku jego opony zawierały ponad 40% materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu.

Nagroda German Award for Sustainability Projects przyznawana jest corocznie pod patronatem byłej Federalnej Minister Gospodarki Brigitte Zypries przez Niemiecki Instytut Jakości Usług we współpracy z DUP Unternehmer i ntv. Celem jest wyróżnienie zrównoważonych projektów, zainspirowanie innych firm oraz uczynienie zrównoważonego rozwoju widocznym na wszystkich poziomach, od małych do dużych firm. Nagroda opiera się na 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ w obszarach społecznych, gospodarczych i środowiskowych.

Źródło: Continental

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).