Opona całoroczna Laufenn G FIT 4S | MOTOFAKTOR

Opona całoroczna Laufenn G FIT 4S

person Adrian Januszkiewicz 6/11/2020

Hankook zapowiada dodanie do portfela marki Laufenn nowej opony całorocznej do aut osobowych oraz małych i średnich SUV-ów - Laufenn G FIT 4S.

Laufenn G FIT 4S ma poszerzające się rowki oraz wykorzystuje w swojej konstrukcji mieszankę krzemionkową o wysokiej przyczepności, co ma zapewniać stabilną jazdę w regularnie występujących w Europie różnych zakresach temperatur. Nowy Laufenn G FIT 4S opracowano z myślą o oszczędnych kierowcach, szukających opon dających bezpieczeństwo jazdy przez cały rok na obszarach miejskich i nizinach, z różnych powodów unikających wymiany opon dwa razy w roku.

Nasza marka Laufenn będzie dalej rozwijana i starannie rozszerzamy jej portfel produktów tam, gdzie jest to konieczne i gdzie istnieje popyt rynkowy na nie. Dodanie do oferty całorocznej opony Laufenn dla samochodów osobowych i SUV-ów jest wynikiem rosnącej popularności tego segmentu, szczególnie w Europie Środkowej i Zachodniej. Sanghoon Lee prezes Hankook Tire Europe

 

Zastosowanie w mieszance bieżnika nowej opony Laufenn G Fit 4S krzemionki o wysokiej przyczepności i dodatków wzmacniających, w połączeniu z zaawansowaną technologią mieszania firmy Hankook, ma zapewniać niezawodny poziom przyczepności opon przez cały rok, szczególnie na drogach mokrych lub pokrytych błotem. Konstrukcja bieżnika w kształcie litery V obejmuje szerokie rowki odprowadzające wodę, które rozszerzają się w kierunku na zewnątrz, co ma przyspieszać odprowadzenie wody i błota, minimalizując ryzyko aquaplaningu.

 

Z kolei szerokie opasania w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanym profilem osnowy Laufenn G Fit 4S zapewniać mają stabilną jazdę i dobre właściwości prowadzenia, szczególnie podczas jazdy na suchej nawierzchni. To – w połączeniu z wypełniaczem stopki o wysokiej twardości – przekładać ma się na precyzyjną reakcję układu kierowniczego. Bezpołączeniowy (jointless) podkład bieżnika ma poprawiać prowadzenie i zmniejsza zużycie opony oraz pomagać zmaksymalizować powierzchnię styku bieżnika z drogą nawet przy wyższych prędkościach. Z kolei wzmocniona drutówka ma oznaczać elastyczność i jednorodność, dając płynność jazdy. Zazębiające się wzajemnie klocki w środkowej części bieżnika sprawiać mają, że są bardziej sztywne i dają dobrą stabilność zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni.

 

Na bieżniku stworzono półrowki ułożone pod różnymi kątami, aby zmaksymalizować efekt krawędziowania niezależnie od warunków i kątów skrętu. Liniowe lamele 3D w środku bieżnika opony zwiększać mają jej wydajność – szczególnie podczas jazdy w śniegu – bez utraty stabilności, a z kolei faliste lamele 2D w obszarze barków opony mają zwiększać przyczepność na śniegu i podczas hamowania, a jednocześnie być w stanie blokować się podczas pokonywania zakrętów na suchej powierzchni.

 

Nowa opona Laufenn G FIT 4S posiada oznaczenie 3PMSF (3 Peak Mountain Snowflake), stosowany w oponach całorocznych na drogach europejskich. Początkowo będzie ona wprowadzana na rynek europejski w rozmiarach od 13 do 18 cali, w szerokościach bieżnika od 155 do 235 mm i profilach od 80 do 40, głównie jako wersje z dodatkowym obciążeniem o indeksach prędkości od T do Y.

 

Źródło: Hankook

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).