Opona całoroczna Hankook najlepsza w niezależnych testach | MOTOFAKTOR

Opona całoroczna Hankook najlepsza w niezależnych testach

person Adrian Januszkiewicz 14/12/2020

W niezależnych testach opon europejskich czasopism branżowych, opona Hankook Kinergy 4S 2 po raz kolejny została wysoko oceniona.

Redakcja niemieckiego magazynu motoryzacyjnego “Auto Bild Allrad” wytypowała oponę Hankook Kinergy 4S 2 jako tegorocznego zwycięzcę testu opon całorocznych, komentując: Wszechstronny talent o doskonałych właściwościach jezdnych w każdych warunkach pogodowych, dynamicznej charakterystyce prowadzenia, harmonijnym kierowaniu oraz krótkiej drodze hamowania na śniegu i na mokrej nawierzchni.

 

Rzeźba bieżnika w kształcie litery V oraz nowoczesna mieszanka bieżnika, zawierająca składniki pochodzące z naturalnych olejów, również zwyciężyły w testach siostrzanego magazynu “Auto Bild”. Przekonujące właściwości jezdne na mokrych drogach, dobre właściwości na śniegu, krótka droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, bardzo dobre rezerwy w przypadku poślizgu wodnego – to wniosek redakcji, która przyznała oponie Hankook Kinergy 4S 2 ogólną ocenę “Dobra”.

 

Eksperci z internetowego czasopisma “Tyre Reviews” opisali rzeźbę bieżnika Hankook przeznaczoną do każdych warunków pogodowych jako wysoce zalecaną, a także potwierdzili jej bardzo wyważone właściwości. Opona ta przekonała również redaktorów testów brytyjskiego magazynu motoryzacyjnego “Auto Express”, którzy polecili jej zakup swoim czytelnikom.

Wraz z modelem Kinergy 4S 2 firma Hankook, opracowała wyspecjalizowany produkt wielosezonowy dla różnych warunków pogodowych i temperaturowych. Teraz piąta generacja opony Kinergy 4S 2 oferować ma jeszcze bardziej zrównoważone i spójne osiągi. Opona jest skierowana przede wszystkim do kierowców dbających o jakość i koszty, którzy chcą się obejść bez wymiany opon co pół roku, lecz nadal oczekują zrównoważonych osiągów i bezpieczeństwa przez cały rok.

 

Zwłaszcza w obliczu coraz bardziej zmiennych warunków pogodowych w Europie, a także dominującego użytkowania w bardziej zurbanizowanych warunkach, opona ta stanowić ma atrakcyjną alternatywę, zapewniającą całoroczną mobilność w zgodzie z prawem. Dzięki symbolowi płatka śniegu (3PMSF), który jest obowiązkowy dla opon zimowych w Europie od stycznia 2018 r., opona może być również użytkowana przez cały rok w krajach, w których opony zimowe wymagane są stale lub zależnie od sytuacji.

 

Jako opona całoroczna, Kinergy 4S 2 ma być uniwersalnym produktem, łączącym w sobie cechy charakterystyczne dla lata i zimy, bez pogorszenia osiągów związanych z temperaturą. Jednocześnie zapewniać ma wysoką niezawodność w mokrych, suchych i śnieżnych warunkach. Ma być to możliwe dzięki takim cechom, jak kierunkowa rzeźba bieżnika. Zachodzące na siebie bloki bieżnika w kształcie litery V zapewniać mają wystarczającą stabilność jazdy nawet w zimnej porze roku.

 

Ich uzupełnieniem są bardzo szerokie, dwustopniowe, główne rowki odprowadzające, które mają umożliwiać odpływ wody na boki nawet podczas silnego deszczu. Dzięki temu system odprowadzania wody ma zapobiegać poślizgowi wodnemu i być w stanie odprowadzać błoto pośniegowe z bieżnika skuteczniej niż dotychczas. Właściwości te są wspierane przez mieszankę bieżnika z kompozytu krzemionkowo-polimerowego o wysokiej gęstości, która ma zapewniać doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni dzięki zawartości naturalnych olejów i żywic.

 

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).