Opel zamieszany w Dieselgate? Prokuratura bada sprawę | MOTOFAKTOR

Opel zamieszany w Dieselgate? Prokuratura bada sprawę

person Adrian Januszkiewicz 16/10/2018

Wczoraj (15 października br.) do biur Opla w Ruesselsheim i Kaiserslautern weszli przedstawiciele niemieckiej prokuratury, prowadzący powiązanie marki z aferą Dieselgate.

Według doniesień dziennika “Bild” prokuratura frankfurcka zbadała 95 tys. pojazdów Opla pod kątem ewentualnej zmiany oprogramowania silników. Chodzi o modele Insignia, Zafira i Cascada z lat 2012, 2014 i 2017.

 

Niemiecki producent potwierdził doniesienia “Bilda”, a przy tym zapewnia, że jego pojazdy spełniają normy prawne, a niemiecka prokuratura otrzymuje od niego wszelkie potrzebne na rzecz śledztwa informacje, nie wchodząc w szczegóły.

 

Do sprawy nie odniósł się koncern PSA, który przejął Opla od General Motors w 2017 r.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).