Opel Astra najpopularniejszym autem rodzinnym | MOTOFAKTOR

Opel Astra najpopularniejszym autem rodzinnym

person Adrian Januszkiewicz 5/06/2020

Według danych AAA Auto najpopularniejszym samochodem rodzinnym w tym roku jest kombi Opel Astra. Kia Sportage wygrywa w kategorii SUV, a Opel Meriva wśród MPV.

Wiele rodzin planuje obecnie wakacje, które będą najczęściej związane z podróżowaniem samochodem, aby lepiej chronić dzieci przed ciągłym zagrożeniem infekcją, ponieważ podczas pandemii samochód jest najbezpieczniejszym środkiem transportu.

 

Jednocześnie rodziny próbują wymienić swój samochód. Niestety, podaż używanych aut na rynku jest niższa niż byliśmy przyzwyczajeni, a ze względu na przerwy w produkcji nowych samochodów, liczba używanych aut spadnie.

Wśród naszych klientów nowszy samochód używany jest częściej wybierany przez rodziców, którzy planują więcej podróżować autem, zamiast samolotem. Poszukują przestronnego, wygodnego i niezawodnego samochodu dla swojej rodziny. Obecnie nowe samochody są niedostępne z powodu przestojów produkcji i długiego czasu oczekiwania, więc jedyną rozsądną opcją jest poszukiwanie samochodu używanego. Jest ich jednak mniej na rynku i w związku z tym ich ceny rosną, szczególnie wśród prywatnych i mniejszych dealerów, którzy pozbywają się samochodu również w celu zrekompensowania strat finansowych spowodowanych pandemią. Karolina Topolova Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO

 

Używane samochody są obecnie praktycznie najtańszymi samochodami, które są natychmiast dostępne do odbioru. Rośnie także zainteresowanie finansowaniem zakupu samochodów na raty.

Rodzice są bardzo praktyczni i, w przeciwieństwie do młodych ludzi, biorą pod uwagę nie tylko nowoczesny wygląd samochodu, ale przede wszystkim użyteczność i bezpieczeństwo. Kupując u nas auto, są coraz bardziej zainteresowani bezpieczeństwem, dlatego też najczęściej wybierają solidne samochody, takie jak kombi, SUV-y lub MPV. ISOFIX, opracowany przez producentów samochodów w celu zwiększenia bezpieczeństwa, jest już standardem dla rodzin, bez którego nie mogą się obejść w samochodzie. Karolina Topolová

 

Najpopularniejszym samochodem rodzinnym od lat jest Opel Astra kombi, który spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających rodziców, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i przestrzeni w samochodzie oraz bagażniku. W 42% przypadków kombi jest preferowaną opcją przez rodziny, 39% miłośników dużych samochodów wybiera SUV-y, a 19% MPV.

 

Inne popularne kombi to Ford Focus, VW Passat lub Škoda Octavia. Rodziny wybierają Kia Sportage lub Nissana Qashqai z SUV-ów, a Opel Meriva lub Zafira z MPV.

Najlepiej sprzedające się samochody rodzinne w sieci AAA AUTO w 2020 roku:

Średnio Polacy wydają 34 700 złotych na kombi, 60 200 złotych na SUV, a najmniej na MPV (28 900 złotych). Prawie 57% SUV-ów jest napędzanych benzyną, co jest wyjątkiem w Europie. Na przykład w Czechach jest to tylko 40%, na Słowacji nawet 30%. Tylko 15% Polaków kupuje duże samochody z automatyczną skrzynią biegów.

 

Przeciwnie, dla Czechów jest to jedna czwarta samochodów, dla Słowaków nawet jedna trzecia. Najpopularniejsze kolory kombi to srebrny (26%), szare MPV (21%) i czarny SUV (22%).

 

Źródło: AAA AUTO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).