Oleje Ravenol Motobike USVO | MOTOFAKTOR

Oleje Ravenol Motobike USVO

person Adrian Januszkiewicz 29/06/2020

W ofercie produktowej Ravenol pojawiła się szeroka gama olejów USVO z przeznaczeniem do motocykli.

Ravenol oferuje szeroką gamę produktów specjalnie dla motocykli i ich szczególnych wymagań: od olejów silnikowych 4-T z technologią USVO po specjalne wielosezonowe oleje przekładniowe i oleje w sprayu, smary łańcuchowe, środki do czyszczenia gaźników, a także produkty czyszczące i pielęgnujące delikatne dla lakieru.

 

Wysilone silniki nowoczesnych motocykli często uzyskują dwukrotnie większą moc z tej samej pojemności w porównaniu z nowoczesnymi silnikami samochodów osobowych. Jest to możliwe dzięki wyjątkowo wysoko podniesionym obrotom silnika. Im wyższe obroty, tym wyższe temperatury robocze. Oznacza to, że w niektórych obszarach silnika przy pełnym otwarciu przepustnicy można osiągnąć temperatury do 350°C.

 

Wartość utleniania, czyli starzenie się oleju, wzrasta wraz ze wzrostem temperatury roboczej. Powyżej 60°C żywotność oleju zmniejsza się o 50% przy każdym dodatkowym wzroście temperatury o 10°C! Nie tylko wysokie temperatury, ale także ekstremalne osiągi silnika sprawiają, że olej motocyklowy musi znosić cięższe warunki pracy, aby chronić elementy układu przed zużyciem oraz tworzeniem się szlamu i nagarów, jednocześnie gwarantując doskonałą pracę silnika, przekładni a także prawidłowe działanie sprzęgła.

 

Seria Ravenol Racing 4-T Motobike z technologią USVO wykorzystuje wyłącznie syntetyczne oleje bazowe grupy IV i V, tak zwane polialfaolefiny (PAO) i estry, które mają znacznie lepsze właściwości w porównaniu z konwencjonalnymi olejami bazowymi.

 

W porównaniu z olejami konwencjonalnymi, te oleje bazowe mają oferować lepsze właściwości w niskich temperaturach, a także znacznie wyższą stabilność utleniania, co ma być widoczne przy wydłużonych okresach wymiany oleju.

 

Ponadto oleje w tej technologii charakteryzować się mają znacząco większą stabilnością ścinania, tj. stabilniej utrzymują poziom lepkości, ponieważ nie zastosowano w nich dodatków poprawiających lepkość (polimery, tworzywa sztuczne), które degradując się w czasie pracy obniżałyby lepkość oleju oraz generowałyby powstawanie zanieczyszczeń w silnikach.

 

Technologia USVO ma zapewniać również, że film olejowy będzie wyjątkowo stabilny i miał bardzo wysoką zdolność pochłaniania ciśnienia (pracy pod wysokim obciążeniem), co ma mieć odzwierciedlenie w jego doskonałych właściwościach ochronnych i poprawie wydajności.

 

Produkty Ravenol Racing 4-T Motobike mają zapewniać lepszą ochronę silnika dzięki ograniczeniu tarcia i tworzenia się zanieczyszczeń oraz dłuższym okresom między wymianami oleju.

 

Poniżej szczegółowe wyjaśnienie odpowiednich parametrów testu technicznego dotyczącego wydajności serii Racing 4-T Motobike.

 

Wyniki testów produktów Ravenol i niektórych znanych konkurentów przedstawiono w tabeli. Pełna prezentacja i wszystkie wyniki testów są dostępne na żądanie od przedstawiciela handlowego.

Źródło: Ravenol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).