Olej silnikowy TOTAL QUARTZ INEO XTRA EC5 0W-20 | MOTOFAKTOR

Olej silnikowy TOTAL QUARTZ INEO XTRA EC5 0W-20

person Redakcja 16/03/2021

Nowy syntetyczny olej TOTAL QUARTZ INEO XTRA EC5 0W-20 przeznaczony jest do najnowszych silników producentów samochodów klasy premium.

Technologia Eco-Science jest ostatnim przełomem technologicznym firmy TOTAL Lubrifiants. Jej najnowocześniejsze hiperaktywne cząsteczki zostały zaprojektowane w celu natychmiastowej regeneracji i odtworzenia wyjściowej struktury oleju, czyniąc je odpornymi na degradację fizyczną i chemiczną. Utlenianie oleju jest zminimalizowane, a oszczędność paliwa i osiągi silnika są maksymalizowane.

 

Technologia Eco-Science, według zapewnień producenta,  oferuje długotrwałą ochronę przeciwzużyciową, czystość, a także znaczne oszczędności paliwa. Mniejsze zużycie paliwa przekłada się na mniejszą emisję szkodliwych substancji do atmosfery, a ochrona przeciwzużyciowa na znaczące wydłużanie żywotności silnika.

 

TOTAL QUARTZ INEO XTRA EC5 0W-20 dedykowany jest do najnowszych generacji silników, spełniających najwyższe normy emisji spalin Euro 6 i 6.2. Olej ten posiada najnowszą specyfikację API: SP (RC), zapewniając ochronę przed LSPI (Low Speed Pre-ignition) – zjawiskiem podobnym do spalania stukowego, które może uszkodzić silnik. Obecnie producenci samochodów opracowują silniki o mniejszej pojemności skokowej, przystosowane do pracy na niższych obrotach, jednak nadal dostarczające dużą moc. Z tego względu silniki są bardziej wysilone, a to sprzyja występowaniu zjawiska LSPI.

 

Innowacyjna formuła TOTAL QUARTZ INEO XTRA EC5 0W-20 zaowocowała otrzymaniem oficjalnych aprobat szeregu konstruktorów samochodowych m.in.: BMW LL-17FE+ (zalecanych w najnowszych silnikach benzynowych marki BMW, MB – 229.71 (zalecany do najnowszych silników benzynowych, wysokoprężnych i hybryd 48V) oraz OPEL OV0401547 (do najnowszych silników benzynowych i wysokoprężnych marki GM – OPEL).

 

Aprobaty producentów to jednak nie wszystko. Jedną z najważniejszych korzyści dla klientów korzystających z oleju TOTAL QUARTZ INEO XTRA EC5 0W-20 ma być zmniejszone oddziaływanie na środowisko naturalne. Olej ten redukuje tworzenie się osadów i popiołów w filtrach cząstek stałych, co zapewnia optymalne działanie układów oczyszczania spalin, obniżając emisję NOx, CO2, CO i cząstek stałych.

 

Dzięki wysokiej stabilności termicznej i oksydacyjnej możliwe jest stosowanie maksymalnego dopuszczonego przez danego konstruktora okresu pomiędzy wymianami oleju. Produkt zapewniać ma również doskonałą czystość silnika – olej w skuteczny sposób ma blokować powstawania laków, szlamów i osadów, co gwarantuje optymalną pracę sinika i zwiększenie żywotności jego elementów.

 

Wszystkie te cechy przekładają się na zmniejszone koszty eksploatacji pojazdu. Zaawansowana formuła oleju sprawia, że zapewniać ma on doskonałe wyniki w zakresie oszczędności paliwa. Dzięki wyjątkowym właściwościom przeciwtarciowym w teście ACEA M111FE olej TOTAL QUARTZ INEO XTRA EC5 0W-20 pozwolił na oszczędność do 3,4% paliwa. Równie istotna jest skuteczna ochrona silnika przy rozruchu. Niska temperatura płynięcia zapewnia szybkie smarowanie silnika przy “zimnych” rozruchach, co znacząco wpływa na ograniczenie zużycia silnika.

 

Źródło: TOTAL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).