Olej silnikowy Ravenol z technologią USVO i aprobatą GM | MOTOFAKTOR

Olej silnikowy Ravenol z technologią USVO i aprobatą GM

person Adrian Januszkiewicz 9/01/2019

W ofercie firmy Ravenol pojawił się nowy syntetyczny olej silnikowy wykonany w technologii USVO z aprobatą GM dexos1 Gen 2.

Ravenol DXG SAE 5W-30 to oparty na PAO w pełni syntetyczny, lekkobieżny olej silnikowy wykonany w technologii USVO i sprawdzonej technologii CleanSynto do silników benzynowych aut osobowych, również z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Do jego opracowania wykorzystano sprawdzoną formułę trójatomowego molibdenu, wolframu i OFM (organiczne modyfikatory tarcia). W tej formulacji zastosowano wysoce polarny olej bazowy grupy V, który ma dobrą kompatybilność z olejem bazowym PAO. Chroni przed korozją i stratami oleju poprzez utlenianie lub koksowanie. Pozwala na wydłużone okresy między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki swojej formulacji minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia przedwczesnego zapłonu paliwa (LSPI).

 

Jak wynika z opinii producenta DXG SAE 5W-30 stosowany jako lekkobieżny olej klasy premium w nowoczesnych silnikach benzynowych oraz zapewnia:

 

  • oszczędność paliwa podczas eksploatacji przy częściowym i pełnym obciążeniu
  • brak osadów związanych z olejem w komorach spalania, w strefie pierścienia tłokowego i na zaworach
  • bardzo stabilne zachowanie lepkości i doskonałą stabilność na ścinanie
  • bardzo dobre właściwości podczas rozruchu zimnego silnika
  • bezpieczny film smarny nawet przy wysokich temperaturach
  • bardzo dobre cechy myjące i dyspersyjne oraz ochrona przed spienianiem
  • wyjątkową ochronę przed zużywaniem się silnika i korozją
  • wydłużoną żywotność dzięki wysokiej stabilności oksydacyjnej

 

Klasa jakości: API SN Plus, API SN (RC), ILSAC GF-5, License: API SN Plus, API SN Resource Conserving, ILSAC GF-5

 

Aprobaty: GM dexos1™ Gen 2 (License No. D10709HK081)

 

Specyfikacje: Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C929-A, Chrysler MS-6395, Honda/Acura HTO-06, Fiat 9.55535-CR1

 

Źródło: Ravenol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).