Olej silnikowy Ravenol Turbo w technologii USVO | MOTOFAKTOR

Olej silnikowy Ravenol Turbo w technologii USVO

person Adrian Januszkiewicz 1/12/2018

W ofercie firmy Ravenol pojawił się nowy syntetyczny olej silnikowy wykonany w technologii USVO.

Ravenol Turbo VST SAE 5W-40 to oparty na PAO (polialfaolefiny) w pełni syntetyczny, lekkobieżny olej silnikowy wykonany w technologiach USVO i CleanSynto przeznaczony do silników benzynowych i Diesla, również z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Jak zapewnia producent, olej ten mniejsza opory pracy, zużycie mechaniczne i zużycie paliwa. Zapewnia też doskonałe właściwości rozruchu zimnego silnika oraz pozwala na wydłużone okresy między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta.

 

Ravenol Turbo VST SAE 5W-40 ma gwarantować bezpieczeństwo pracy w każdych warunkach na drodze np. podróż w długich korkach (ciągłe zatrzymywanie i ruszanie), podczas szybkiej jazdy na autostradzie oraz zapewniać:

 

  • wysoką ochronę przed zużywaniem się elementów
  • oszczędność paliwa poprzez lżejszą pracę silnika
  • doskonałe cechy myjące i dyspersyjne
  • zapobieganie tworzeniu się czarnego szlamu
  • długą żywotność dzięki wysokiej odporności na utlenianie
  • doskonałe właściwości podczas rozruchu zimnego silnika
  • znakomitą lepkość w zróżnicowanych temperaturach
  • niskie parowanie.

 

Specyfikacje: API SN/CF, ACEA A3/B4, Licencja: API SN

 

Aprobaty: MB 229.5, Porsche A40, VW 502 00 / 505 00, BMW Longlife-01, , Renault RN0700 / RN0710

 

Sprawdzony w praktyce i wypróbowany w podzespołach z zaleceniem stosowania oleju wg norm: Opel GM-LL-B-025, Fiat 9.55535-Z2, Chrysler MS-12991 (zastępuje MS-10896), MS-10850, MS-10725 (Fiat 9.55535-GH2 oraz Fiat 9.55535-Z2), PSA B71 2296

 

Źródło: Ravenol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).