Olej silnikowy Ravenol Super Fuel Economy do aut osobowych | MOTOFAKTOR

Olej silnikowy Ravenol Super Fuel Economy do aut osobowych

person Adrian Januszkiewicz 24/01/2019

W ofercie firmy Ravenol pojawił się nowy syntetyczny olej silnikowy - Super Fuel Economy SFE SAE 5W-20.

Ravenol Super Fuel Economy SFE SAE 5W-20 to oparty na PAO (polialfaolefiny) w pełni syntetyczny, lekkobieżny olej silnikowy wykonany w technologii USVO i CleanSynto do silników benzynowych i diesla aut osobowych, również z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Dzięki zastosowaniu technologii USVO osiągnięto wysoką stabilność lepkości. Wyeliminowano wady polimerów podnoszących indeks lepkości, jednocześnie wykorzystując ich zalety. Zwiększyło to ochronę silnika, jego osiągi oraz czystość w okresach między wymianami oleju. Technologia USVO sprawia, że produkt nie wykazuje żadnych strat ścinania podczas całego okresu między wymianami i jest wyjątkowo stabilny dla procesów utleniania. Zapewnia też doskonałe właściwości rozruchu zimnego silnika oraz pozwala na wydłużone okresy między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta. Specjalna formulacja oleju minimalizuje szansę wystąpienia przedwczesnego zapłonu paliwa (LSPI).

 

Jak wynika z opinii producenta, przyczynia się do ochrony środowiska poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń dzięki znacznej oszczędności paliwa oraz zapewnia:

 

 • najszybszy możliwy obieg oleju (smarowanie silnika);
 • wysoki efekt oszczędności paliwa (FE – fuel economy);
 • niską skłonność do parowania, a tym samym niższe zużycie oleju;
 • ochronę przed gromadzeniem się szlamu, nagarem, lakami i korozją, również w niekorzystnych warunkach eksploatacji;
 • prawidłowe funkcjonowanie popychaczy hydraulicznych jest zagwarantowane we wszystkich temperaturach;
 • brak osadów pochodzenia olejowego w komorach spalania, w strefie pierścieni tłokowych i na zaworach;
 • stabilność oksydacyjna, brak utleniania NOx;
 • dobre właściwości przeciwstarzeniowe potwierdzone ‘‘Hot Tube Test’’;
 • dobre wchłanianie sadzy i właściwości dyspergujące;
 • ochronę turbosprężarki, EPS i silnika zasilanego paliwami zawierającymi etanol do E85;
 • kompatybilność z układami oczyszczania spalin.

 

Klasa jakości: API SN (RC), ILSAC GF-5, ACEA A5/B5,

 

Licencja: API SN Resource Conserving, ILSAC GF-5

 

Aprobaty: Jaguar Land Rover STJLR.03.5004

 

Specyfikacje: Ford WSS-M2C930-A, Ford WSS-M2C930-B (wydłużone interwały wymian), Ford WSS-M2C925-A/B, Ford WSS-M2C948-B, Chrysler MS-6395, Honda/Acura HTO-06, Nissan, MAZDA, Suzuki, Toyota, Fiat 9.55535-CR1

 

Źródło: Ravenol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).