Olej silnikowy Ravenol GFE do aut osobowych | MOTOFAKTOR

Olej silnikowy Ravenol GFE do aut osobowych

person Adrian Januszkiewicz 11/04/2019

W ofercie firmy Ravenol pojawił się nowy syntetyczny olej silnikowy - GFE SAE 5W-20.

Ravenol GFE SAE 5W-20 jest syntetycznym olejem silnikowym w technologii CleanSynto, o niskim współczynniku tarcia, do silników benzynowych i wysokoprężnych do samochodów osobowych, z lub bez turbodoładowania i bezpośredniego wtrysku. Zmniejsza tarcie i opory pracy wyraźnie ograniczając zużycie paliwa. Pozwala na wydłużone okresy między wymianami oleju zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki formulacji ze specjalnymi olejami bazowymi ma wysoki wskaźnik lepkości.

 

Jest zgodny ze specyfikacjami WSS-M2C945-B1 i API SN PLUS, dzięki czemu zmniejsza problem przedwczesnego zapłonu przy niskiej prędkości (LSPI).

 

Jak podaje producent Ravenol GFE SAE 5W-20 zapewnia:

 

  • gwarantowany najszybszy możliwy obieg oleju (smarowanie silnika);
  • wysoki efekt oszczędności paliwa (FE – fuel economy), dzięki zastosowanym olejom bazowym i dodatkom;
  • niską skłonność parowania, a tym samym niższe zużycie oleju;
  • ochronę przed gromadzeniem się szlamu, nagarem, lakami i korozją, również w niekorzystnych warunkach eksploatacji;
  • dobre wchłanianie sadzy i właściwości dyspergujące.

 

Produkt spełnia:

 

Klasa jakości: API SN Plus

 

Aprobaty: GM dexos1 Gen 2 (Licencja Nr. D10887IG081)

 

Specyfikacje:  Chrysler MS-13340, Ford WSS-M2C945-B1

 

Źródło: Ravenol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).