Olej silnikowy Ravenol FDS do aut osobowych | MOTOFAKTOR

Olej silnikowy Ravenol FDS do aut osobowych

person Adrian Januszkiewicz 15/03/2019

W ofercie firmy Ravenol pojawił się nowy syntetyczny olej silnikowy - FDS SAE 5W-30.

Ravenol FDS SAE 5W-30 to oparty na PAO w pełni syntetyczny, olej silnikowy o niskim współczynniku tarcia, wykonany w technologii USVO i sprawdzonej technologii CleanSynto do silników benzynowych i Diesla aut osobowych, również z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Według danych producenta, dzięki technologii USVO osiągnięto wyjątkowo wysoką stabilność lepkości. Wyeliminowano wady polimerów podnoszących indeks lepkości, jednocześnie wykorzystując ich zalety. Zwiększyło to ochronę silnika, jego osiągi oraz czystość w okresach między wymianami oleju.

 

Technologia USVO sprawia, że produkt nie wykazuje żadnych strat ścinania podczas całego okresu między wymianami i jest wyjątkowo stabilny dla procesów utleniania. Wykorzystuje pozytywne właściwości wolframu, aby wygładzić strukturę powierzchni silnika, zmniejszając tarcie i zużycie oraz znacznie poprawiając wydajność mechaniczną. Zapewnia bezpieczny klin smarny nawet w bardzo wysokich temperaturach roboczych. Chroni przed korozją i utratą oleju poprzez utlenianie lub koksowanie oraz zapewnia:

 

  • bardzo dobre właściwości przy rozruchu zimnego silnika nawet w niskich temperaturach poniżej -30 oC,
  • znakomity, stabilny wskaźnik lepkości, odporność na ścinanie,
  • oszczędność paliwa w każdych warunkach pracy,
  • znakomite właściwości myjące, dobre wchłanianie i rozpraszanie sadzy w oleju,
  • neutralność wobec materiałów uszczelniających,
  • wyraźnie mniejsze straty przez parowanie, przez co niższe zużycie oleju,
  • rozszerzoną ochronę przed zużyciem, korozją i spienianiem,
  • przyjazny dla środowiska przez wydłużone okresy pomiędzy wymianą oleju.

 

Klasa jakości: API SL/CF, ACEA A1/B1, C5, ACEA A5/B5, Licencja: API SL

 

Aprobaty: RENAULT RN0700, FORD WSS-M2C913-D, JAGUAR LAND ROVER STJLR.03.5003, MB 229.6

 

Specyfikacje: Ford WSS-M2C913-C, Fiat 9.55535-G1

 

Źródło: Ravenol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).