Ogumienie Pirelli fabrycznie w Astonie Martinie DBX707 | MOTOFAKTOR

Ogumienie Pirelli fabrycznie w Astonie Martinie DBX707

person Adrian Januszkiewicz 14/07/2022

Nowy SUV Aston Martin DBX707 zostanie wyposażony w opony P Zero. Pirelli podkreśla tym samym, znaczenie segmentu aut luksusowych w swojej ofercie produktów.

Szyte na miarę opony P Zero i Scorpion

707 KM mocy i 900 Nm momentu obrotowego generowanego przez silnik Astona Martina DBX707 sprawiają, że ten luksusowy SUV jest najmocniejszym przedstawicielem tego segmentu aut na świecie. Aby poradzić sobie z tymi ekstremalnymi wartościami, inżynierowie Pirelli stworzyli dla niego nowe, szyte na miarę opony w rozmiarze 285/35R23 na przód i 325/ 30R23 na tył. Dopełniają one ofertę już produkowanych 22-calowych opon dla DBX: P Zero. Nowe opony P Zero wykorzystują mieszankę wywodzącą się ze słynnych modeli Grand Tour Astona Martina.

 

W celu maksymalnego zwiększenia osiągów samochodu wykorzystują one ściany boczne opony o zwiększonej sztywności zapewnianej przez specyficzny wzór geometryczny kordu, który tworzy ich strukturę. Nietuzinkowy rozmiar opon pozwala na bardziej bezpośrednią reakcję układu kierowniczego i uzyskanie większych prędkości podczas pokonywania zakrętów na torze. Dla kierowców, którzy szukają rozwiązania umożliwiającego użytkowanie pojazdu przez cały rok na wielu różnych rodzajach nawierzchni – suchej, mokrej lub zaśnieżonej – dostępna jest również wersja opon Scorpion Zero All Season (w dwóch rozmiarach) wraz z charakterystycznym oznaczeniem A8A, które wskazuje, że opony te zostały zaprojektowane specjalnie dla Astona Martina DBX.

Ciche opony zapewniające komfort

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu, który dorównuje osiągom, opony zostały wyposażone w technologię PNCS (Pirelli Noise Canceling System) w rozmiarze opon na przednią oś. Technologia PNCS wykorzystuje materiał dźwiękochłonny umieszczony wewnątrz opony i pochłaniający większość wibracji, które mogłyby zostać przeniesione do wnętrza pojazdu. Oznacza to, że hałas toczenia opon jest znacząco zmniejszony.

Wykonane we Włoszech w technologii MIRS

Opony do Astona Martina DBX707 są produkowane w fabryce Pirelli Settimo Torinese znajdującej się na obrzeżach Turynu, przy użyciu robotów z systemu Pirelli MIRS (Modular Integrated Robot System) – najbardziej zaawansowanej technologii dedykowanej do produkcji opon drogowych z segmentu Ultra High Performance (UHP).

Pirelli i Aston Martin

Współpraca między tymi dwiema historycznymi ikonami motoryzacji zacieśniła się wraz z upływem lat. Nowy DBX707, który jest dostępny wyłącznie na oponach Pirelli, poszerza gamę modeli Aston Martin wyposażanych w ogumienie marki Pirelli, w tym m.in.: DBX, DBS i Vantage.

 

Źródło: Pirelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).