Ogrzewanie postojowe Webasto | MOTOFAKTOR

Ogrzewanie postojowe Webasto

person Adrian Januszkiewicz 24/03/2020

Webasto nieodmiennie kojarzy się z urządzeniami, zapewniającymi ciepło. Zarówno na postoju, jak i w podróży.

Niemiecki producent jest najbardziej doświadczonym w branży dostawcą systemów ogrzewania postojowego, oferując liczne produkty, związane z zachowaniem dobrego klimatu w pojazdach. Nie tyko dla rynku samochodów osobowych, autobusów i ciężarówek, lecz również kamperów, jachtów i łodzi, pojazdów specjalnych, a nawet pociągów. Systemy ogrzewania to nasza specjalność – podkreśla Dyrektor Zarządzający Webasto Petemar Sp. z o.o., Tomasz Konieczny.

 

Ogrzewanie Webasto najbliżej związane jest z ciężkim transportem drogowym. Od lat jego produkty są popularne także w samochodach osobowych. Nowoczesnym ogrzewaniem postojowym można zarządzać również przez aplikację, za jej pośrednictwem włączać je i wyłączać, sprawdzać temperaturę w pojeździe oraz odpowiednio ją regulować, zależnie od naszych potrzeb.

Webasto produkuje wysokiej klasy systemy ogrzewania postojowego i klimatyzacji do samochodów osobowych, ciężarówek, maszyn i łodzi. W ofercie firmy znajdują się również systemy akumulatorów, inteligentne, komunikujące się poprzez sieć ładowarki i wysokowydajne systemy ogrzewania do pojazdów elektrycznych.

Od lat działamy w obszarze rozwiązań, zapewniających szeroko rozumiany komfort w pojazdach. Mam na myśli kompletne systemy klimatyzacyjno-grzewcze, zabudowy specjalne i izotermiczne. Specjalizujemy się również w produkcji klimatyzatorów, powszechnie stosowanych np. w minibusach. Nasza specjalność to wszelkiego rodzaju urządzenia grzewcze i chłodzące, stosowane w motoryzacji. To nasze główne kierunki działania, obok projektowanych na zamówienie, dedykowanych systemów grzewczych i klimatyzacyjnych dla pojazdów specjalnych, np. karetek czy samochodów-chłodni. Oferujemy też ogrzewanie postojowe do samochodów osobowych, które z roku na rok zyskuje w Polsce na popularności. Tomasz Konieczny

Webasto oferuje systemy ogrzewania do samochodów osobowych oraz wszelkiego rodzaju pojazdów i łodzi, zasilane paliwem Thermo Top Evo w klasach wydajności 4, 5 i 5+ o mocy grzewczej od 2 do 15 kW, a także nagrzewnice powietrza Air Top oraz elektrycznie zasilane moduły ogrzewania postojowego do samochodów, eThermo Top Eco.

Istotnym rozwiązaniem są też wysokonapięciowe nagrzewnice HVH (High Voltage Heaters) dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, ogrzewające ich wnętrza i akumulatory trakcyjne.

Webasto udoskonala też swoje sprawdzone, tradycyjne ogrzewania postojowe i pomocnicze, by były gotowe do użytkowania z wykorzystaniem różnych, w tym nowoczesnych paliw. Przykładem jest Thermo Top Evo NextGen Petrol, wyróżniający się innowacyjną technologią, znacznie zwiększającą zakres mocy. Ponadto może być zasilany szeroką gamą mieszanek benzyny, w tym biopaliwami lub paliwami odnawialnymi.

Zdalne sterowanie ogrzewaniem

Wygodną i intuicyjną obsługę ogrzewania postojowego Webasto zapewniają elektroniczne sterowniki, jak timer MultiControl, pozwalający na zaprogramowanie trzech czasów załączenia ogrzewania w ciągu dnia.

 

Urządzeniami Webasto można zarządzać także za pomocą pilota zdalnego sterowania z serii Telestart o zasięgu do 1000 m. Dodatkowe ustawienia pozwalają zaprogramować automatyczne załączenie systemu po dotarciu do celu oraz sprawdzenie temperatury wewnątrz pojazdu.

 

Z kolei moduł Thermo Call 4 umożliwia zdalne sterowanie w oparciu o technologię GSM poprzez SMSy, wybieranie tonowe lub najbardziej zaawansowaną techniczne aplikację ThermoConnect App na smartfony z systemami: Android, iOS (iPhone) i Windows Phone.

 

Wielofunkcyjna aplikacja udostępnia teraz możliwość zarządzania systemami ogrzewania również za pomocą komend głosowych systemu Alexa oraz sterowanie ogrzewaniem w kilku pojazdach. Najnowszą aplikację ThermoConnect mogą pobrać również użytkownicy starszych systemów ogrzewania Webasto, kontrolowanych zdalnym pilotem lub wcześniejszymi wersjami ThermoConnect.

 

Integracja z nową aplikacją na telefon jest możliwa, nawet jeśli system ogrzewania został zainstalowany fabrycznie przez producenta samochodu i jest sterowany panelem zamocowanym na desce rozdzielczej lub pilotem. Dotyczy to samochodów niemal wszystkich producentów.

 

Wystarczy kabel adaptera, podłączony do zamontowanego fabrycznie odbiornika. Synchronizacja aplikacji z systemami ogrzewania postojowego montowanymi po zakupie auta jest łatwiejsza, bo może być przeprowadzona bezprzewodowo. Jednostka kontrolna, zawierająca kartę SIM, jest montowana w niewidocznym miejscu.

 

Po pobraniu darmowej aplikacji, system ogrzewania może być sterowany przez telefon, tablet lub komputer, bez względu na odległość. Z każdego miejsca na świecie. Harmonogramy ogrzewania mogą być ustawione, zmienione lub zaprogramowane cyklicznie i w dowolnym momencie.

Ogrzewanie postojowe dla aut elektrycznych i maszyn budowlanych

Maszyny budowlane są eksploatowane na całym świecie i narażone na ekstremalne warunki pracy. Również dla nich Webasto produkuje moduły ogrzewania postojowego i klimatyzacji, np. HVAC SP80 o wydajności chłodzenia i ogrzewania na poziomie około 7 kW.

 

Dzięki wysokonapięciowej nagrzewnicy HVH (High Voltage Heater), Webasto zapewnia również wysokowydajny system ogrzewania dla najnowszych pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

 

Dzięki innowacyjnej technologii warstw grzewczych, nagrzewnica przekształca zmagazynowaną energię elektryczną w ciepło niemalże bez strat, ze stałą wydajnością na poziomie ponad 95%. Poszczególne modele, które zaprojektowano dla napięć od 250 do 870 V, osiągają moc cieplną na poziomie od 5,7 do 10 kW.

 

Źródło: Webasto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).