Ogrzewał się spalając zużyty olej silnikowy | MOTOFAKTOR

Ogrzewał się spalając zużyty olej silnikowy

person Redakcja 2/11/2020

Straż miejska kontroluje warsztaty samochodowe w Bydgoszczy.

We wtorek 27 października br. około godz. 12:50 strażnicy miejscy przeprowadzili planowaną kontrolę kotła w kolejnym warsztacie samochodowym w Fordonie. W trakcie interwencji patrol ujawnił spalanie zużytego oleju silnikowego w instalacji przewidzianej do ogrzewania olejem opałowym. Właściciel zakładu został ukarany najwyższym mandatem w wysokości 500 zł.

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż przepracowany olej silnikowy jest odpadem niebezpiecznym. Skład chemiczny olejów odpadowych jest skomplikowany i wysoce toksyczny, a reagujące między sobą pierwiastki, tworzą często niebezpieczne dla środowiska i człowieka związki. W olejach odpadowych obecne są również produkty rozpadu termicznego i mechanicznego polimerów oraz metale ciężkie, jak chrom, kadm i inne pochodzące ze zużycia elementów silnika oraz rakotwórczy benzopiren.

 

To już kolejny warsztat samochodowy, który jest na bakier z gospodarowaniem odpadami, skontrolowany w ostatnich dniach przez bydgoską straż miejską.

 

Kontrole palenisk w bydgoskich warsztatach będą kontynuowane.

 

Źródło: Straż miejska w Bydgoszczy

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).