Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników wrócą w nowej formule | MOTOFAKTOR

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników wrócą w nowej formule

person Joanna Piszcz 16/05/2020

Z powodu epidemii koronawirusa finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników nie może odbyć się w tradycyjnej formie.

Ale organizatorzy wydarzenia nie składają broni. Na finale IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników ich uczestnicy, partnerzy i organizatorzy mieli spotkać się tradycyjnie w ostatnim tygodniu marca podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce. Ich publiczność co roku kibicowała zawodnikom walczącym o zwycięstwo.

 

Jednak w tym roku, z powodu epidemii SARS-CoV-2, większość imprez targowych została przeniesiona na przyszły rok – także Poznań Motor Show. Ta trudna dla wszystkich nowa rzeczywistość sprawia, że przeprowadzenie finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w formie podczas targów nie jest możliwe.

 

Organizatorzy wydarzenia nie rezygnują jednak z przedsięwzięcia, które na dobre zagościło w świadomości całej branży.

Długo rozważaliśmy jaką decyzję podjąć. Po konsultacjach z ambasadorem Mistrzostw Grzegorzem Dudą, partnerami, uczestnikami i ich opiekunami, doszliśmy do wniosku, że nie należy zupełnie rezygnować z organizacji finału. Chcemy być w porządku wobec zawodników i ich opiekunów, którzy poświęcili czas, by przygotować się do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i przeszli eliminacje. Zdecydowaliśmy, że finał przeprowadzimy jeszcze w tym roku, ale w innej formule. Na razie jednak nie chcemy zdradzać szczegółów. Adrian Dekowski organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędzie się więc we wrześniu tego roku. O tym, jak dokładnie będzie przebiegał, organizatorzy poinformują w późniejszym terminie.

 

W tegorocznych eliminacjach do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników wzięło udział blisko 2900 uczestników. Najwięcej, ponad 1000 dwuosobowych zespołów uczniowskich, zgromadziła zainicjowana przez ExxonMobil kategoria Młody Mechanik. Również kategoria Mechanik Zawodowy zgromadziła w tym roku rekordową liczbę uczestników walczących o udział w finale – 235.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są: V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Partnerami Mistrzostw są ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, febi, FILTRON, producent chemii profesjonalnej Ósemka, Kolejowe Zakłady Łączności, Uni-Trol, Chabin, Odeka, Best-Pol, Yanosik oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

 

Z kolei kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronują: największy europejski dostawca części i akcesoriów dla rolnictwa Kramp, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, Briggs&Stratton – największy na świecie producent silników benzynowych chłodzonych powietrzem, wykorzystywanych w urządzeniach zasilających przeznaczonych do stosowania na zewnątrz, a także największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz magazyn rolniczy Profi.

 

Będzie się działo!!!

 

Motofaktor.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).