Off-road po japońsku, czyli opony Yokohama Geolandar X-MT G005 | MOTOFAKTOR

Off-road po japońsku, czyli opony Yokohama Geolandar X-MT G005

person Adrian Januszkiewicz 27/03/2019

Yokohama Rubber wprowadza na rynek opony Geolandar X-MT G005, przeznaczone do samochodów typu SUV i pickupów.

Nadeszła wiosna, a z nią na polskim rynku pojawiła się nowa opona Yokohamy. Model Geolandar X-MT do jazdy w głębokim błocie i po kamienistej nawierzchni funkcjonuje w ramach linii Geolandar, dedykowanej samochodom typu SUV, 4×4 i pick-upom. Opona będzie dostępna w sześciu rozmiarach: 35×12.50R20 LT 121Q do 7.00R16C 108/106N. Model Geolandar X-MT G005 pojawił się wcześniej na rynku Ameryki Północnej. Został tam dobrze przyjęty, a warto podkreślić, że jest to rynek, na którym SUV-y i pickupy są bardzo popularne.

 

Opona Geolandar X-MT G005 została opracowana jako bardziej ekstremalny wariant opony Geolandar M/T G003, która na rynku europejskim pierwszy raz pojawiła się wiosną 2018 roku. Geolandar X-MT G005 zapewnia jeszcze lepsze osiągi podczas jazdy terenowej, w tym po nawierzchniach kamienistych. Design opony nawiązuje do motywu skały, który stał się inspiracją przy projektowaniu wzoru bieżnika, masywnej ściany bocznej opony i logo Geolandar, podkreślających off-roadowy charakter pojazdu.

 

Osiągi Geolandar X-MT G005 w terenie są o wiele lepsze od parametrów modelu Geolandar M/T G003. Zastosowany w Geolandar X-MT wzór szerokich rowków w kształcie wypustów gwarantuje doskonałą przyczepność na różnych nawierzchniach, a szeroka ściana boczna opony zapewnia większy komfort prowadzenia auta po nierównych drogach. Oprócz poprawienia osiągów pojazdu opona Geolandar X-MT pomaga zminimalizować hałas generowany podczas jazdy w trudnym terenie. Model G005 jest odpowiedzią na potrzebę większego komfortu jazdy kierowców w trudnym terenie, co czyni z niego kluczowy produkt Yokohamy w ramach marki Geolandar dla POR (ang. professional off-road), tj. opon do zadań specjalnych, wybieranych przez najbardziej wymagających kierowców.

 

Geolandar to globalna marka Yokohamy do pojazdów typu SUV, 4×4 oraz pick-upów, która wprowadza coraz to nowe produkty w odpowiedzi na różnorodne potrzeby rynku SUV-ów. Oprócz modeli przeznaczonych do jazdy w terenach błotnistych, Geolandar X-MT G005 i Geolandar M/T G003, a także wprowadzonego tej wiosny nowego modelu przeznaczonego do pojazdów szosowych – Geolandar X-CV G057, marka Geolandar obejmuje również Geolandar A/T G015 – model całorocznej opony do jazdy w każdym terenie, Geolandar H/T G056 – model do jazdy szosowej do samochodów średniej wielkości i dużych SUV-ów oraz Geolandar SUV G055 – model przeznaczony do crossoverów miejskich i małych oraz średnich SUV-ów.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).